پیشنهاد کتاب – مدیریت زمان - رنگی رنگی

پیشنهاد کتاب – مدیریت زمان

پیشنهاد کتاب – مدیریت زمان

درسته که خیلی چیز ها هستن که آدم ها توشون باهم فرق دارن، اما در مقابل یه چیزایی هم بین همه ما مشترکه. مثل ۲۴ ساعت زمان در هر روز. کسی نیست که بتونه بگه بیشتر از این مدت در اختیارشه، ولی با این حال یه عده میتونن از این زمان به خوبی استفاده کنن و یه عده نمیتونن و همیشه غر میزنن که “وقت ندارم!”

اگه بخواهیم برای شروع کارهای مورد علاقمون دائم منتظر یه فرصت مناسب باشیم، یا یه اتفاق خاص ، مثلا تموم شدن مدرسه یا دانشگاه یا حتی خیلی دیر تر از این ها : بازنشسته شدن، باید بدونیم که هیچ وقت به اون کار ها نمیرسیم. یه آدم رنگی باید به خوبی بلد باشه که زمانش رو مدیریت کنه و از هر سن و دوره ای که توش هست، نهایت استفاده رو بکنه.

 

امروز تو کتابخونه رنگی میخواهیم کتابی در همین مورد بهتون معرفی کنیم. کتابی که پراز راه حل های مختصر و مفید برای حل مشکلاتی هست که هر کسی در زمینه مدیریت زمان داره. کافیه یه دور کتاب رو بخونین تا بتونین از بین ایده هایی که داره، روش مناسب خودتون رو برای مدیریت زمان و نظم بخشیدن به زندگیتون پیدا کنین.

بخشی از متن کتاب :

اگر وقتتان را بهتر مدیریت کنید میتوانید بیشتر از خودجوشی بهره مند شوید و فرصت های پیش بینی نشده را شناسایی کنید. گاهی بهترین ایده ها در زمان تفریح و بازی به ذهنمان میرسند. این مستلزم تعهد روان شناختی نیز هست. زمانی ما بالاترین بهره وری را داریم که از کاری که میکنیم لذت ببریم، از اینکه آنرا به خوبی انجام میدهیم اعتماد به نفس داشته باشیم، فرصت ها را غنیمت بشماریم و با این احساس که حالا باید کار دیگری را انجام دهیم از مسیرمان منحرف نشویم.

برنامه ریزی کنید که لذت ببرید :

لذت بخش ترین فعالیت ها را فهرست کنید.اگر در ماه گذشته لااقل در یکی از این فعالیت ها شرکت نکرده اید، وقتتان را طوری مدیریت کنید که بتوانید در فواصل منظم از چیز های بیشتری لذت ببرید.

با استرس و فشار بجنگید :

آنچه را تحت کنترلتان است بهتر مدیریت کنید. فشار هایی را که ناشی از آن است که باید کار بسیار زیادی را در مدت کم انجام دهید، مدیریت کنید.

مدیریت زمان به جای اینکه خلاقیت و لذت را خفه کند، در واقع میتواند  فرصت هایی برای این دو فراهم آورد.

 

مدیریت زمان

نویسنده : مارک مانسینی

مترجم : ابوذر کرمی

انتشارات : آوین

 

پروژه کتاب اداره رنگی رنگی

ما در اداره  رنگی رنگی یک پروژه داخلی شروع کردیم ! دوشنبه ها روز انتخاب کتابه ! هر کدوم از اعضای تیم  یک کتاب از کتابخونه رنگی رنگی انتخاب میکنه و تا دو شنبه بعد اونو می خونه. بعد خودش یک یادداشت معرفی درمورد کتاب می نویسه و ازش عکس میگیره . بعد اینجا منتشرش می کنیم تا تجربه هامون رو با آدمهای رنگی بیشتری به اشتراک بذاریم 🙂

این چهارمین کتاب از پروژه کتاب اداره رنگی رنگی هست . با تشکر از زهرا عزیز 🙂

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. ارغوان
  ۵ خرداد ۱۳۹۴

  ممنون از پیشنهادتون ^_^
  کتابهای برایان تریسی هم فوق العاده ست ، اگر امکانش بود معرفی کنید
 2. شیـــــــده
  ۵ خرداد ۱۳۹۴

  خیلی هم عالی:دی
  فقط… رنگی رنگی جان؟ سه تا کتاب دیگه کوشن پَ؟ من ندیدم :-؟
  • مجله آنلاین رنگی رنگی
   ۵ خرداد ۱۳۹۴

   در بخش معرفی کتاب
 3. کیانا
  ۵ خرداد ۱۳۹۴

  مدیریت زمان یکی از ده تا مهارتهای زندگیه که اگر یاد بگیریم و تو زندگیمون بکار ببریم، میتونیم یکی از بخشهای مهم زندگیمون رو که مربوط به زمان میشه رو مدیریت کنیم.
  از پیشنهاد عالیتون بینهایت سپاسگزارم.
  راهت سبز و زندگیت رنگی!!!
 4. امیرحسین
  ۵ خرداد ۱۳۹۴

  رنگی جون اگه میشه کتابهایی که معرفی میکنید تو فروشگاه هم بزارید.ممنونارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...