با قهرمان یک چشم به سوی تغییر سرنوشت - رنگی رنگی

با قهرمان یک چشم به سوی تغییر سرنوشت

با قهرمان یک چشم به سوی تغییر سرنوشت

زندگی بالا پایین زیاد داره. این قانون زندگیه که هیچ کس هیچ وقت برای همیشه بالا یا پایین نمودار عمرش نباشه. این قانون همه سال‌ها، همه روزها و حتی همه ساعت‌های زندگی ماست.

روزمرگی شاید ناامیدکننده‌ترین بخش این مشکلات باشه. خسته‌مون می‌کنه و وقتی تو دام ناامیدی انداخت‌مون، ما رو می‌کشونه جلو آینه که رو به خودمون بپرسیم: این بود چیزی که از زندگی می‌خواستم؟

خیلیا حتی موفق‌ترین آدمای دنیا هم همچین موقعیتی رو تجربه کردن. این قانون زندگی کردنه و برای همه پیش میاد. اما همون قانون ورق زندگی رو یه لحظه بعد یا چند روز بعد برمی‌گردونه و ما رو تو مسیر تازه‌ای می‌ندازه. این ما هستیم که سرعت ورق خوردن این کتاب پر از بند و ماده و تبصره رو تعیین می‌کنیم.

علیرضا میراسدالله یکی از نویسنده‌هاییه که انگشت اشاره‌اش رو دقیقا رو به همین کتاب قانون و بندهای سخت‌گیرانه‌ زندگی‌اش گرفته. او کتابی نوشته به اسم “همین روزها …” و توش به دردهای روزمرگی پرداخته. این کتاب انقدر جذاب و روون نوشته شده که حتما از لحظه‌ای که شروعش کنید، یه کله تا آخرش می‌خونید و شاید خیلی جاها با قهرمان یک چشم کتاب همذات‌پنداری کنید.

میراسدالله برای این کتاب یه قهرمان یک چشمی خلق کرده. قهرمان داستان یه چشم نداره و این می‌تونه استعاره‌ای از این باشه که روزمرگی چطور چشم ما و زاویه دیدمون به مشکلات رو محدود می‌کنه. اون می‌خواد بگه در نهایت این ما هستیم که بلندی خط خوشی‌ها یا بدی‌ها رو تو نمودار زندگی‌مون تعیین می‌کنیم. این خود ما هستیم که نباید به ناامیدی و بی‌حوصلگی مجال بدیم و این خود ما هستیم که کتاب قطور قوانین زندگی رو به نفع تغییر و بهتر شدن ورق می‌زنیم.

 لینک خرید نسخه دیجیتال کتاب همین روزها – ۳۰۰۰ تومان

لینک خرید نسخه کاغذی کتاب همین روزها –  ۵۰۰۰ تومان

ناشر :  انتشارات مثلث

یادتون باشه قراره از تابستون امسال یه فصل مهم واسه زندگی‌مون بسازیم. فصلی که بهمون یاد می‌ده تسلیم سختیا زندگی نشیم و هر جا فکر کردیم باید چیزی تغییر کنه منتظر نمونیم که کسی آستیناشو واسه زندگی ما بالا بزنه. این ما هستیم که خودمون و دنیامون رو به سمت خوب بودن حرکت می‌دیم. نه با ایده‌های بزرگ نه با تاثیرای یک شبه که با همین قدمای کوچیک، با همین یاد گرفتن‌های ریزه ریزه، با همین کتابای خوبی که دم دست مونه مثل “همین روزها …” .

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Raheleh
  ۲۴ تیر ۱۳۹۳

  این ی خوردشو ک خوندم ب نظرم خسته کننده اومد…
  نمیدونم
  رنگی رنگی جان اگه خودت این کتابو خوندی و واقعا ب درد میخوره بهم پیشنهاد کن بگیرمش.
  آخه من اصلا اهل رمان خوندن نیستم.
  ممنون میشم راهنماییم کنی
  مرسی گلم.بووووووس
  • مجله آنلاین رنگی رنگی
   ۲۴ تیر ۱۳۹۳

   ما اصلا کتابی که نمیخونیم رو پیشنهاد نمی کنیم 🙂
 2. Hamit
  ۲۴ تیر ۱۳۹۳

  مرسی از شما…
  بازم از این کتابای خوب معرفی کنین…
 3. سپیده
  ۲۴ تیر ۱۳۹۳

  آقای میراسدلله قطعا یکی از تاثیرگذارترین افراد زندگی من بوده چه اونموقع که تو چلچراغ موسیقی ناب رو معرفی میکرد و ما رو از سطح موسیقی بازاری دور میکرد چه الان که با برنامه ها قشنگش و کتابای زیباش ذهن ما رو می سازه… مرسی از شما بخاطر معرفی این نویسنده و برنامه ساز عالی…
 4. بهار
  ۲۵ تیر ۱۳۹۳

  رنگی رنگی
  من این کتاب را به توصیه شما خریدم و خوندم، ولی اصلا ازش خوشم نیومد!
  در ضمن اصلا به روزمرگی و توضیحاتی که شما براش نوشته بودین ربطی نداشت!
  از کدوم بخش کتاب این برداشت را داشتین که به روزمرگی و اینکه آدم خودش می تونه اون رو تغییر بده ارتباط داره؟!
  • مجله آنلاین رنگی رنگی
   ۲۵ تیر ۱۳۹۳

   خیلی زیرپوستی این مسیر رو رفته کتاب. واضحا اینو نگفته که بشه تهش نوشت نتیجه گیری اخلاقی : روزمره گی رو تغییر بدین. اما داستان آدمی رو می خونین که زندگی تکراری رو نمیپذیره. یه جا ساکن نیست ولی با فرهنگ ما هست این آدم. یعنی ایرانیه 🙂
  • پریا
   ۲۷ تیر ۱۳۹۳

   درسته منم کمی با بهار موافقم
   خریدم چون شما معرفی کرده بودید مثل کتاب آقای رسول زاده ولی برعکس اون مجموعه شعر و باوجود کتاب خوندن زیاد خودم، خیلی به دلم ننشست.
   نه اینکه موضوع دقیقا تحلیل شما نبود و نه اینکه کلا کتاب بدی بود ولی اون چیزی که انتظار داشتم نبود.
 5. بتی
  ۲۵ تیر ۱۳۹۳

  کتاب خیلی خوبیه من حدود چهار سال پیش خوندمش
 6. unnamed
  ۳ مرداد ۱۳۹۳

  سلام
  کتاب کیمیاگر رو هم معرفی کنید
  خییییلللللیییییی کتاب خوبیه
 7. افسانه
  ۲۲ شهریور ۱۳۹۴

  امروز تصمیم گرفتم این کتاب رو شروع کنم به خوندن
  امیددارم که همین یه ذره روزمرگی رو از زندگیم حذف کنه..ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...