عضلات بدنمون رو درست کشش بدیم - رنگی رنگی

عضلات بدنمون رو درست کشش بدیم

عضلات بدنمون رو درست کشش بدیم

کسانی که تازه میخوان شروع به ورزش کردن بکنن، کلی سوال دارن که نمیدونن باید از کی و کجا بپرسن. اول از همه باید این رو بدونید که قبل از انجام هر گونه تمرینی، باید عضلات بدنتون رو به طور کامل بکشید. این نه تنها از آسیب دیدن اعضای بدنتون جلوگیری میکنه، بلکه باعث میشه خیلی سریعتر نتیجه بگیرید و بدنتون با تمرینات کمتری روی فرم بیاد. به این پروسه میگن “گرم کردن” که باید همون رو در آخر تمرین ورزشی تون تکرار کنید که بهش میگیم “سرد کردن”. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره ی کشش عضلات به روش صحیح یاد بگیرید، این مطلب رو تا آخر بخونید تا بتونید بهترین نتیجه رو از تمرینات ورزشی تون بگیرید.

 

۱٫ کوچیک شروع کنید – قانون اصلی اینه که با کوچکترین گستره ی حرکتی شروع کنید و کم کم در ست های مختلف اون رو افزایش بدین، تا بدنتون به طور تدریجی گرم بشه.

 

۲٫ از حرکات کنترل شده اما پیوسته استفاده کنید – رمز کشش صحیح اینه که خیلی آروم و پیوسته حرکات رو انجام بدین. نگذارید عجله و حوصله ی کم باعث بشه که تمرینات کششی رو تند و بدون کنترل انجام بدین. سعی کنید با تمرکز هر حرکت رو خیلی آهسته و با کنترل پیش ببرید.

 

۳٫ محدودیت های حرکتی خودتون رو بشناسید – در اکثر موارد بدنتون خودش متوجه میشه اگه دارید بیش از حد توانش ازش کار میکشید. به دردهای جزئی و واکنش های بدنتون اهمیت بدین تا جلوی آسیب دیدن رو بگیرید.

 

۴٫ فعالیت های معقول انجام بدین – اینکه عضلاتتون رو قبل از هر فعالیتی مثل دویدن، کار با وزنه، یا بقیه ی ورزش های قدرتی بکشین، به عنوان بخش گرم و سرد کردن میتونه به پیشرفت جسمانی تون خیلی کمک کنه. اما یادتون باشه که باید کم کم به برنامه ی ورزشی تون اضافه کنید و در کنارش زمان سرد و گرم کردنتون رو هم متناسب با اون تغییر بدید. مثلا یهو ۱ کیلومتر به مسافتی که همیشه میدوید اضافه نکنید و همه چیز رو آروم آروم پیش ببرید.

 

۵٫از کشیدن های خطرناک دوری کنید – بعضی از حرکات کششی معلومه که خطرناک هستن. برای اینکه از این حرکات دوری کنید، متخصصین ورزشی پیشنهاد میکنن حرکات خشن برنامه تون رو حذف کنید. یک نمونه از این حرکات خطرناک اینه که پاتون رو به وسیله ی نرده، یا با چسبوندن به دیوار کشش بدین. این کار فشار خیلی زیادی رو به عضلاتت پا وارد میکنه.

 

۶٫ یک برنامه ی کشش همه جانبه و جامع داشته باشین- کنترل ذهن و روان میتونه به داشتن یک برنامه ی کشش درست کمک کنه. این شامل دم و بازدم های کنترل شده و تمرکز روی ذهنی که درگیر کشش عضلات هست میشه. خیلی از مربی ها معتقد هستن که کشش همه جانبه میتونه خیلی بهتر یک ورزشکار رو برای شروع نمرینش گرم و آماده کنه.

 

۷٫ اگر تا به حال جراحی کردید، با پزشکتون مشورت کنید – برنامه ی روتین کشش میتونه به برگشتن به حالت اولیه بعد از انجام جراحی کمک کنه. اما این تا زمانی اتفاق میفته که شما طبق همون برنامه ای که پزشکتون براتون تجویز کرده پیش برین. اگر انگیزه ای برای امتحان کردن حرکات جدید دارید، حتما قبلش با یک متخصص مشورت کنید.

 

۸٫ بیشترعضلات خاص ورزشی که انجام میدید رو کشش بدید – اگر برنامه ی روتینتون فقط کشش عضلات هست و بس، سعی کنید به همه ی عضلات بدنتون به یک اندازه برسید اما اگه توی رشته ی خاصی ورزش میکنید، یادتون باشه اولویت کشش و انرژی ای که برای این کار میذارید با عضلاتی هست که بیشتر از همه توی اون رشته ورزشی درگیر هستن. فرقی نمیکنه تنیس، کشتی، گلف، فوتبال یا ژیمناستیک کار میکنید. سعی کنید عضلات درگیر در این ورزشها رو شناسایی کنید و بیشتر تمرکز رو هدف کششتون رو روی اونها بذارید.

 

ترجمه شده از: fitday

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. سعیده
    ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

    پیلاتس .. پیلاتس .. پیلاتس
    عــــالیه
    🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...