با کِنی جِی در روز جهانی ساکسیفون - مجله آنلاین رنگی رنگی

با کِنی جِی در روز جهانی ساکسیفون

با کِنی جِی در روز جهانی ساکسیفون

امروز (۶ نوامبر – ۱۶آبان) روز توجه به ساز ساکسیفون نام‌گذاری شده. ما هم فکر کردیم برای اینکه توجه‌ها رو به این ساز جلب کنیم، سراغ یکی از محبوب‌ترین نوازنده‌های این ساز بریم. “کنی جی” به عنوان شناخته‌ شده‌ترین نوازنده این ساز در ایران انتخاب ما بود.

کِنی جِی پنجم ژوئن ۱۹۵۶ متولد شد. کنت بروس گورلیک اسمی بود که پدر و مادرش روی او گذاشتن. کنی ۱۰ ساله با ساکسیفونی که همیشه همراهش بود، روی اعصاب همسایه‌ها ساز می‌زد. مشکل تمرین موسیقی نبود، او می‌خواست همه صدایی رو که می‌شنید با این ساز تقلید کنه.

وقتی وارد دبیرستان شد برای ورود به یک گروه جاز امتحان داد، اما قبول نشد. کسی باور نمی‌کرد این شرکت کننده مردود یک روز انقدر موفق بشه. بازی گلف، بازی مورد علاقه کنی جی بود که همزمان با ساکسیفون انتخاب کرده بود. البته او دانش‌آموز موفقی نبود، دبیرستان رو دیرتر از هم‌سن و سال‌هاش تموم کرد و بعد دانشجوی رشته حسابداری شد.

در سال ۱۹۸۲ قراردادی امضا کرد و کار موسیقی حرفه‌ایش از همینجا شروع شد. آلبومی که منتشر کرد به سرعت مورد اقبال عمومی قرار گرفت.

در سال ۱۹۹۷ نام “کنی جی” به عنوان نوازنده بلندترین نوت ممکن با ساکسیفون در “کتاب رکوردهای جهانی گینتس” ثبت شد. “کنی جی” یک نفس به مدت ۴۵ دقیقه و ۴۷ ثانیه این نوت را نواخت.

کنی جی در سال‌های اخیر ساکسیفون‌هایی به نام خود تولید کرده است.
این موفرفری آمریکایی خیلی از آدما رو با سازی آشنا کرد که امروز روز جهانی اونه: ساکسیفون.

خرید آهنگ های کنی جی به صورت آنلاین

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. تــــــناز
  ۱۰ آبان ۱۳۹۳

  عاشق این مردم ^^
 2. کالاگرد
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۳

  انواع ساکسیفون هایی که میشه تو ایران گیر آورد:

  http://www.kalagard.com/list/saxophones/page-1/ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...