کسب و کار موفق - ساخت کلاه های فانتزی - رنگی رنگی

کسب و کار موفق – ساخت کلاه های فانتزی

کسب و کار موفق – ساخت کلاه های فانتزی

جاسمین زورلو دانشجوی رشته تاریخ هنر در دانشگاه میشیگان بود که تصمیم گرفت در کلاسهای “کلاه سازی” شرکت کنه، و از اون موقع به بعد، این حرفه باهاش موند و تبدیل به شغلی اصلیش شد. اول از همه جاسمین برای نمایش های تئاتر کلاه درست میکرد، اما احساس کرد قلبـــا از این شغل راضی نیست و همین باعث شد تا به سواحل غربی برای یه شغل پر درآمدتر تغییر مکان بده. اتفاقی که بعدتر به روند کاری جاسمین زورلو جهت داد، یه سفر تفریحاتی به پاریس بود. انقدر مواد اولیه ی جورواجور برای درست کردن انواع کلاه اونجا پیدا میشد که جاسمین خیلی هیجان زده یه چمدون پر از متریال کلاه سازی با خودش به خونه برگردوند.

دیری نگذشت که جاسمین کسب و کار شخصی کلاه سازی خودش رو راه اندازی کرد. طرح های کلاه هاش ممکنه با دیدن هر صحنه ای به ذهنش برسه، مثل دیدن یه نفر که کلاه بیس بالش رو بر عکس سرش کرده، یا دیدن یه فیلم قدیمی. اصولا قبل از انتخاب مواد، چند تا اتود از چیزی که توی ذهنش داره میکشه و بعد کار رو شروع می کنه. مواد مورد استفاده برای این کلاه ها هم خیلی متنوع هستن، از جمله چرم ماهی، یا پارچه پاریس (ترکیب پنبه و فیبرهای گیاهی موز). بعد از انتخاب، مواد رو به حالت شکلی که مد نظرش هست تا میکنه و روی هم میچینه و بعد بلافاصله اون رو روی سرش میذاره تا بتونه سریع نظر و بازخورد بقیه رو بدونه.

زورلو کلاه هاش رو توی چند تا بوتیک و همچنین فروشگاه آنلاین اِتسی برای فروش گذاشته. وقتهایی که دوخت و دوز کلاه رو کنار میذاره، در حال خرید مواد جدید، یا تدریس “کلاه سازی” در مدرسه ی نوین طراحی “پارسونز” هست. زندگی جاسمین یه جورایی با کلاه گره خورده، و اگه یک روز بدون کلاه برون بره، انگار تکه ای از خودش رو توی خونه جا گذاشته…

 

منبع

il_570xN.508725014_rxsp il_570xN.508845825_dbxd il_570xN.530691779_5ohy il_570xN.580922441_76lp

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. زهراالملوک ^___^
  ۲۱ تیر ۱۳۹۳

  کلاه کلا سبک خاصی رو بهت میده
  حالا چه کلاه سلطنتی باشه چه بافتنی
  میتونی هر مدلی دلت میخواد ازش استفاده کنی و با تیپ خودت هماهنگش کنی .
  کلاه چیز خیلی خوبیه 🙂
  این ها هم خیلی هیجان انگیزه 🙂
 2. AySan
  ۲۱ تیر ۱۳۹۳

  man asheqe kolahayi ba tarhe un kolah abiyam , vali tarjihan baftani (:
  mamnun rang rangi
 3. Raheleh
  ۲۱ تیر ۱۳۹۳

  چ باحال
 4. arezu
  ۲۲ تیر ۱۳۹۳

  salam rangirangi junam,mrc jaleb bud
 5. spY animator
  ۲۲ تیر ۱۳۹۳

  کلاه دوست میدارم 🙂
 6. نــآت
  ۲۳ تیر ۱۳۹۳

  یه مقداری اَجَق وَجَق ان 😐ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...