کسب و کار موفق - تخته های موج سواری اشلی تامپسون - رنگی رنگی

کسب و کار موفق – تخته های موج سواری اشلی تامپسون

کسب و کار موفق – تخته های موج سواری اشلی تامپسون

داستان کسب و کار اشلی تامپسون میتونه برای دنبال کردن کار مورد علاقه بهتون خیلی امید بده. اون جزو معدود زن هایی در دنیا هست که تخته موج سواری با کیفیت خیلی خوب و سبک منحصر به فرد خودش درست میکنه. داستان موفقیت این زن خلاق میتونه براتون جذاب باشه.

اشلی تامپسون از بچگی همه ی تفریحش در رفتن به ساحل و دست و پا زدن روی تخته موجش خلاصه می شد. شاید اینطور به نظر نرسه اما حقیقت اینه که سالها طول میکشه تا آدم بتونه یاد بگیره روی تخته بایسته. اطرافیان اشلی به خاطر دختر بودنش فکر میکردن هیچوقت نمیتونه موج سواری یاد بگیره، اما اون خیلی سریع تونست تبدیل بشه به تنها کسی که هر موجی که به سمتش میاد رو به راحتی رد میکنه. توی سن ۱۵ سالگی شروع کرد به شرکت کردن توی مسابقه ها، و در نهایت به عنوان یه موج سوار حرفه ای سفر دور دنیا رو شروع کرد. با اینکه اشلی مدل های خیلی زیادی از تخته های موج سواری رو امتحان کرده بود، دلش میخواست تخته ی ایده آل و مختص به خودش رو داشته باشه. همین شد که شروع به یاد گرفتن درباره ی ساخت تخته موج سواری کرد.

هدف اصلی تامپسون از شروع این کار، طراحی متفاوت از تخته موج ها برای زنان بود، تا بتونن با توجه به فیزیک و تفاوتشون در برقرار کردن تعادل دارن، خیلی راحت تر موج سواری کنن.

این تخته های موج سواری به صورت سفارشی برای هر نفر درست میشن و اشلی قبل از شروع به ساختنشون، یک عالمه سوال از مشتری میپرسه. هر خمیدگی و تغییر اندازه روی تخته موج میتونه روی نحوه موج سواری تاثیر بذاره، پس محاسبات اشلی باید خیلی دقیق باشه. اطلاعاتی مثل اینکه مشتری تازه کار هست یا حرفه ای، بیشتر روی موج های آروم بازی میکنه یا روی موج های قوی و غیره اون رو برای طراحی دقیق تر یک تخته موج راهنمایی میکنه. مراحل ساخت تخته هم اینجوری پیش میره که اول از همه یک طرح کلی روی یه تخته ی ساده ی بزرگ میکشه و بعد لوازم کارش رو درمیاره. برای موفقیت توی این شغل، آدم نباید از کثیف شدن یا انجام کارهای سنگین فیزیکی بترسه. با زدن یه ماسک ایمنی به صورت، اشلی برای ساعت ها تخته ها رو ارّه میکنه، میتراشه و سوهان میکشه، و زوایا رو همونطور که میخواد دقیق شکل میده. بعد اونها رو توی فایبرگلاس آغشته میکنه تا محکم و ضد آب بشن و در آخر یه پوشش رزین شامل دونه های رنگی، که مشخصه ی منحصر به فرد تخته موج های اشلی تامپسون هست روشون میکشه.

با اینکه تامپسون فقط ۱۰ ساله که به این کار مشغول شده، اما به عنوان یکی از معدود زنان سازنده ی تخته موج در دنیا تونسته موج سوارهای زیادی رو در ژاپن، استرالیا، و اسپانیا به محصولات خودش جذب کنه. اون بعضی وقتها تا ۱۵ تخته در ماه هم درست میکنه (که هر کدوم چیزی حدود ۱۰۰۰ دلار قیمتشون هست). کسب و کار اشلی چیزیه که از بچگی همیشه هیجان زده اش میکرده، و موفقیتی که امروز به دست آورده حاصل چیزی نیست جز اراده ی قوی و تلاش زیاد.

منبع

BROOKS_Ashley01 IMG_88481 COLORS-FOR-SERENA-1

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. زهرا
  ۵ تیر ۱۳۹۳


 2. ح.ق :)
  ۵ تیر ۱۳۹۳

  مثل همیشه عالی بود 🙂
 3. AySan
  ۵ تیر ۱۳۹۳

  che kasbokare ghashangi (:
  khoda qovvat ashley jun ♥
 4. زهراالملوک ^___^
  ۵ تیر ۱۳۹۳

  یه کار پر انرژی و باحالیه هم موج سواری هم طراحی تخته هاشون هم درست کردنشون خیلی وقت پیش توی یوتیوب فیلم ساختشون رو دیدم خیلی کار باحالیه 🙂
 5. faezeh
  ۵ تیر ۱۳۹۳

  جالب بود:)
 6. مارال
  ۶ تیر ۱۳۹۳

  چقدر عالی و فوق العاده :))ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...