کسب و کار موفق: جولیا بیکر و آشپزخونه شکلات و کیک پزی - رنگی رنگی

کسب و کار موفق: جولیا بیکر و آشپزخونه شکلات و کیک پزی

کسب و کار موفق: جولیا بیکر و آشپزخونه شکلات و کیک پزی

تو یه آشپزخونه نقلی در یکی از مناطق آریزونا، زنی به نام جولیا بیکر مشغول درست کردن شکلات، ترافل و کیک های هیجان انگیزیه که چشم آدم بهشون خیره میمونه. شکلات های اون – به عنوان مثال در طعم های کرم ایرلندی یا رسپ بری شکلاتی – معمولا تزئین های خیلی خاص و چشمگیری دارن. مثلا کیک هایی که برای عروسی ها سفارش میگیره، خیلی هنرمندانه به شکل دامن لباس عروس، گل های رز بزرگ، یا رنگ های برگرفته از یه غروب دل انگیز درست میشن. برای تزئین ترافل ها از گل های شکری و شکلات های اکلیلی استفاده می کنه. بیکر خودش میگه: “دوست دارم همه چیز دخترونه، شیک و باکلاس باشه.” اون اعتقاد داره شکلات فوق العاده زیبا باید بهترین مواد رو داشته باشه. به همین خاطر، بعضی از موادش رو از فرانسه وارد میکنه – همونجایی که دوره های آشپزی تشریفاتی رو گذروند و در کلاسش اولین نفری بود که فارغ التحصیل شد.

جرقه ی تولید یک طعم جدید شکلات بر این اساس زده میشه که جولیا چه چیزی در اون لحظه هوس کرده. برای ظاهر کیک هاش هم از مد و دنیای فشن کمک میگیره. شاید براتون عجیب به نظر بیاد، اما دکوراسیون کیک، با طراحی لباس و پارچه خیلی شباهت داره. طرح های راه راه، خال خالی، و چهارخونه ترکیبی روی کیک هاش، خیلی وقتها منبع الهام اصلی دارن.

عاملی که باعث سرعت بخشیدن به پیشرفت جولیا در کارش شد، ازدواجی ناموفق بود. بعد از جدا شدن از همسرش، میدونست برای داشتن یه زندگی راحت فقط میتونه روی خودش حساب بکنه. اون با خودش فکر می کرد “اگر امروز یک قدم کوچک برندارم، سال دیگه دیگه باز همین در همین نقطه خواهم بود، و همچنین سال بعد…”

علاقه ی جولیا به کارش، مسیر زندگیش رو به کلی تغییر داد. برای اینکه یک کسب و کار موفق بشه، باید کاملا به اون علاقه و ایمان داشت. باید چیزی باشه که حاضری هر روز زندگیتون رو صرفش کنی.

 

منبع

Francois-Premier_72dpi-e1404571429507-657x349

Sweet-Julia_Orangettes_72dpi-e1403789144617-658x296

6a01287772eae1970c0148c79e15cd970c-800wi

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. zohreh
  ۱۶ شهریور ۱۳۹۳

  عالی بود تحسین میکنم:-)
 2. negin
  ۱۶ شهریور ۱۳۹۳

  بسیار هوس انگیزه!!!!!!!!!!!!میییییخواممممممممم!!!!!!!!!!!!!!!!!
 3. shadi
  ۱۶ شهریور ۱۳۹۳

  alie..,mikhaaaamm
 4. Mahdis
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

  LIKEEEEEEE 😉
 5. فاطمه
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

  mishe vase konkurihaye arshadam matlabo chizaye omid dahande bezariiiiiiin.mersi
 6. زهراالملوك ^____^
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

  خیلى دوست دارم مصاحبه اى رو با سرمایه گذار یا کسى که ایده راه اندازى کوکى باکس رو داده بخونم اینجا 🙂
 7. بهار
  ۱۹ شهریور ۱۳۹۳

  من اولی رو می خوام 🙁ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...