کسب و کار موفق - شمع هایی با رایحه غذا - رنگی رنگی

کسب و کار موفق – شمع هایی با رایحه غذا

کسب و کار موفق – شمع هایی با رایحه غذا

عموما بوی خوش غذا، خبر از یه وعده خوشمزه غذایی که قراره چند دقیقه بعد خورده بشه میده. اما شمع های اسانس دار مگان کوک باعث شدن بوی غذا از دل شمع های رنگ و وارنگی که فضای خونه رو گرم و مطبوع میکنه بلند بشه. کوک از بچگی عاشق مخلوط کردن مزه ها با همدیگه بود و با ترکیب های عجیب و غریب سعی میکرد کیک ها و بیسکوییت های خوشمزه و متفاوتی درست کنه، که همیشه هم خوب از آب در نمیومدن.

بالاخره در سال ۲۰۰۷ کوک تصمیم گرفت علاقه خودش به مزه ها رو در تولید لوازم آرایشی کاملا طبیعی و یا شمع های دارای رایحه های غذایی به کار ببره. اون خیلی زود شروع کرد به تولید انواع چرب کننده های لب، کرم بدن، و شمع هایی با ترکیب مزه های اسپرسو و کاکائو، انجیر و وانیل، گریپ فروت و پرتقال… اولین بار که شمعهایی که برای یه عروسی مجلل درست کرده بود حسابی سر و صدا کردند، کوک تصمیم گرفت تمرکزش رو روی تولید شمع بذاره تا شانس موفقیتش رو بالا ببره. تا سال گذشته، شرکت “سیدنی هیل” به قدری گسترده شد که کوک از شغل قبلیش انصراف داد و تمام وقتش رو صرف کسب و کار شخصی خودش کرد.

موقع تولید یک رایحه جدید برای شمع ها، کوک عموما برعکس کار میکنه. یعنی اول یک اسم برای شمع جدیدش انتخاب میکنه، اسمی که راحت توی زبون بپرخه…مثل “شمعدونی-نعنایی”. اگه این ترکیب به نظرش جالب برسه، شروع میکنه به درست کردن، تا ببینه این اسانس ها اصلا با هم جور در میان یا نه. اون به قدری با روغن های آروماتراپی بازی میکنه تا بالاخره اسانس دلخواه خودش رو پیدا می کنه. بعد مراحل اصلی شمع سازی مثل آب کردن پارافین، قالبگیری، رنگ و… شروع میشه. مگان اصولا از بوهای خیلی قوی خوشش نمیاد، برای همین سعی می کنه رایحه شمع ها رو ملایم درست کنه. بعد از درست شدن هر شمع اون رو پولیش میکنه و با مهر مخصوصش اسم برندش رو روی شمع ها حک میکنه.

خلاقیت دیگه ای که شمع های مگان کوک دارن، اینه که ظرف های هر کدوم بعد از تموم شدن میتونه به عنوان لیوان استفاده بشه. این یعنی کسب و کاری که به محیط حداقل آسیب رو میرسونه. شمع های کوک باعث میشن علاوه بر اینکه در ظاهر خونه به کمک میان، با رایحه های فوق العاده شون فضای خونه رو گرم و دلنشین هم بکنند.

 

منبع

201203-omag-candles-composite-600x411

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. چیکچی
    ۵ مهر ۱۳۹۳

    خیلی جالب بود. :)ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...