معرفی کتاب – از کاپ تا کِیپ ! سفر به آخر دنیا - رنگی رنگی

معرفی کتاب – از کاپ تا کِیپ ! سفر به آخر دنیا

معرفی کتاب – از کاپ تا کِیپ ! سفر به آخر دنیا

« و پی بردم که فقط برای اینکه بتوانم خودم باشم یک چهارم دور دنیا را طی نمی‌کردم، برای این طی می‌کردم که بتوانم به بهترین وجوه شخصیت خود دست پیدا کنم. و این وجوه نمی‌بایست با هر ناملایمی می‌رنجید و از کوره در می‌رفت. به عکس می‌بایست بیشترین بهره را از زندگی و از این دنیا می‌گرفت، دنیایی که هنوز چیزهای بسیاری داشت که باید می‌دیدم.»

کتاب از کاپ تا کِیپ روایت بخشی از زندگی رضا پاکروان به نوشته ی خود اوست. داستان از جایی شروع میشه که یک روز حس میکنه زندگی راحت و شغل مناسب و تمام ایده آل هایی که تا آن روز برای بدست آوردنش تلاش کرده نه تنها به زندگی او لذتی نبخشیده بلکه در روزهایی کاملا یکنواخت و بی روح در حال دست و پا زدنه.

رضا پاکروان برای تغییر در زندگی تصمیم به فعالیت در یک خیریه می گیره و این نقطه شروع سفر اوست. زندگی راحت و آسوده لندن را رها میکنه و با دوستش استیو از نورکاپ در شمالی‌ترین نقطه اروپا به راه میافته تا ۱۷۷۰۰ کیلومتر را به کیپ تاون در آن سوی کره زمین رکاب برنه. سفر بی‌پشتیبان آن دو برای طی مسافت و دستیابی به رکورد جهانیِ مسابقه با زمان تبدیل میشه.

حالا فکر می کنین با چه مشکلاتی در این سفر روبرو شده ؟ آیا واقعا به هدفش رسیده و زندگی رو اون طور که میخواسته درک کرده یا ممکنه وسط راه از تصمیمش پشیمون شده باشه ؟

طوری که رضا پاکروان در کتابش تعریف کرده، با دست و پنجه نرم کردن با جاده های ناهمواره، گرمازدگی و بیماری ها یک زندگی بهتر و معنی دار برای خودش میسازه. این کتاب شامل سه فصل و ۲۴ بخش هست . کتابی نسبتا قطور اما فوق العاده سرگرم کننده و جذاب ! اگر به سفر و جهانگردی علاقمند هستین خوندن این کتاب رو بهتون پیشنهاد می کنیم .

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Saba
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

  رنگی رنگی جان کاش میشد فایل PDF کتاب هایی که معرفی میکنین رو هم تو سایت بزارینیا حداقل یه سایت خوب معرفی کنین که تمام فایل کتاب ها رو رایگان داشته باشه . ممنونم?
  • رنگی رنگی
   ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

   سلام دوست رنگی، خریدن کتاب ها چه به صورت پی دی اف و چه به صورت کتاب فیزیکی حمایت از نویسنده به حساب میاد:) میتونین از اپلیکیشن هایی مثل طاقچه و یا فیدیبو، اکثر این کتاب ها رو با قیمت مناسب به صورت پی دی اف تهیه کنین
 2. kosar
  ۱ شهریور ۱۳۹۹

  رنگی جون کاش می شد رده سنی کتاب هایی که معرفی میکنید هم بذارید.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...