رنگی یاب – مردی که یک جنگل کاشت - رنگی رنگی

رنگی یاب – مردی که یک جنگل کاشت

رنگی یاب – مردی که یک جنگل کاشت

آدم های رنگی اجازه نمیدن تا رویاها و ایده هاشون در گوشه ی ذهن خاک بخوره. با برنامه ریزی و انگیزه برای واقعی شدنشون تلاش میکنن و به قشنگی های زندگی اضافه می کنن. این افراد بهمون یاد میدن که نه تنها میشه رویاها رو عملی کرد، بلکه میتونیم با کمکشون دنیا رو به جای بهتری تبدیل کنیم.

heart2

رنگی یاب امروز در مورد Jadav Payeng هست، یک مرد هندی که برای سبز تر شدن دنیا تلاش می کنه، بیشتر از ۳۵ سال از زندگیش رو صرف کاشتن و مراقبت از درخت ها در یک منطقه کرده، بیشتر از ۵۰۰ هکتار جنگل به وجود آورده و همین باعث شده تا جانوران زیادی دوباره به اون منطقه برگردن. حالا جنگلی داره که خونه حیوانات زیادی از ببر تا کرگدن، فیل و انواع پرنده ها هست.

محل زندگی Jadav  بین دوتا رود قرار داره، این بخش به دلیل تغییرات آب و هوایی و … و با پیشروی رودها به سوی نابودی میره و همین حالا هم بخش های زیادی از اون به زیر آب رفتن. این جزیره ای که بین این دو رود به وجود اومده هر ساله شاهد سیل های زیادی هست.

star2

وقتی که Jadav Payeng  حدود ۱۶ سالش بود سیلی به منطقه میاد و مارهای زیادی رو با خودش میاره، اما در فصل گرم این مارها بخاطر گرمای زیاد میمیرن، اون تصمیم گرفت برای حل این مسئله چاره ای پیدا کنه، پس شروع به کاشت گیاهان و درخت ها کرد.

این مرد جنگل ساز هندی حالا یک جنگل در بین زمینی خشک ساخته. اون معتقده که نظام آموزشی به کودکان کاشتن درخت ها رو آموزش نمیده و این شیوه میتونه تغییر کنه تا هر بچه ای با کاشتن درخت زمین رو نجات بده و برای ساختن یک دنیای رنگی تر تلاش کنه.

heart2

از این دست فعالیت ها، کسب و کارها، افکار و ایده ها در اطراف ما زیاد هستن و ما در رنگی یاب سعی می کنیم تا اون ها رو به شما معرفی کنیم. آشنایی با این آدم های رنگی و کسب و کارهای خلاقانه می تونه تلنگری باشه که بهمون میگه شاید نفر بعدی ما باشیم که به آرزوهامون جامه ی عمل می پوشونیم و قهرمان رنگی زندگیمون میشیم.

star2

اگر شما هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسین که با معرفی کردنشون میتونیم قدمی برای ساخت دنیای رنگی تر برداریم حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بدین تا با بقیه ی آدم های رنگی به اشتراک بگذاریم.

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. دختر آب های نقره ای
    ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

    چقدر جالب و جه مرد خوبی بود ایشونارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...