6  کار مفیدی که به جای تماشای تلویزیون میشه انجام داد - رنگی رنگی

۶  کار مفیدی که به جای تماشای تلویزیون میشه انجام داد

۶  کار مفیدی که به جای تماشای تلویزیون میشه انجام داد

زمان با ارزش ترین دارایی ما هست، شما میدونید روزانه چقدر از این گنج نامرئی تون رو صرف تماشای تلویزیون میکنید؟ تا حالا محاسبه کردید؟

بطور میانگین مردم کشور ها روزانه حدود ۴ ساعت تلویزیون تماشا میکنند، البته که تلویزیون یک تفریح محسوب میشه که گاهی وقت ها میتونه دلیلی برای رنگی تر کردن روزهامون بشه اما ما میتونیم با کمی کاهش این زمان کارهای مفیدی انجام بدیم تا کیفیت زندگی مون رو بالاتر ببریم.

این ها پیشنهادات رنگی برای کارهای مفیدی که میشه به جای تماشای تلویزیون انجام داد :

1

روزی ۳۰ دقیقه برای یک زبان جدید :

اگر زبان انگلیسی تون به قدری خوب هست که فکر میکنید دیگه نیازی به پیشرفت در اون ندارید میتونید یک زبان جدید رو یادبگرید، برای این کار میشه از کتاب های خودآموز، سایت های اینترنتی و اپلیکیشن هایی که وجود دارن استفاده کرد.

2

اطلاعات جدید کسب کنید :

اینترنت منبع تموم نشدنی اطلاعات هست، شما میتونید اطلاعات در زمینه ی رشته و شغل و یا هر موضوع دیگه ای که علاقه دارید کسب کنید. اگر به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید تقریبا هیچ موضوعی نیست که از طریق اینترنت نتونید در موردش اطلاعات کسب کنید.

3

اطلاعات تون رو با دیگران به اشتراک بذارید :

یک صفحه در شبکه های اجتماعی، یک وبلاگ و یا سایت شخصی بسازید و اطلاعاتی که یادمیگیرید رو در اون به اشتراک بذارید. شاید در ابتدا مخاطب چندانی نداشته باشید اما این یک راه برای تشویق خودتان به یادگیری است در ضمن با این کار افراد دیگری را هم در این اطلاعات شریک میکنید و به منابع اطلاعات به زبان فارسی هم اضافه میکنید.

4

لیست تهیه کنید :

لیست آرزوها، لیست اهداف (روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه)، لیست کارهای نیمه تمام که باید تمام شوند، لیست کتاب های مورد علاقه و … این لیست ها به زندگی شما سمت و سو میدهند و در پیدا کردن راه درست کمک میکنند.

5

کار با یک برنامه جدید را یادبگیرید :

هر برنامه جدیدی که یادمیگیرید یک مهارت است، در صورتی که قصد استخدام داشته باشید هر مهارت یک امتیاز مثبت برای پیدا کردن شغل جدید به حساب می آید، به علاوه یادگیری موضوعات جدید به فعال شدن مغز هم کمک میکند.

6

بنویسید :

روزانه چند دقیقه زمان برای نوشتن داستان، اتفاقات روزمره، رمان و .. همه علاوه بر پرورش توانایی شما در نوشتن یک راه خوب برای دور کردن افکار و احساسات منفی است.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. دخمل خانوم
  ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

  ممنون و خدا قوت (بهیادگیری) ایراد تایپی داره…خواستم یاداوری کنم در قسمت شماره ۳ هست
  • رنگی رنگی
   ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

   ممنون از توجهتون 🙂
   اصلاح شد
 2. آنا
  ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

  ♥♥♥♥♥♥ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...