با دیدن این 30 عکس با سبک هنری امپرسیونیسم بیشتر آشنا میشوید - رنگی رنگی

با دیدن این ۳۰ عکس با سبک هنری امپرسیونیسم بیشتر آشنا میشوید

با دیدن این ۳۰ عکس با سبک هنری امپرسیونیسم بیشتر آشنا میشوید

امپرسیونیسم یا دریافتگری تقریبا به عنوان اولین جنبش مدرن در نقاشی به حساب می آید که در آن هنرمند بر اساس دیده ها و دریافت های لحظه ای از رویدادهای زودگذر اثر خود را می آفریند. این جنبش علاوه بر نقاشی در موسیقی هم وجود دارد. برای شنیدن یک قطعه موسیقی از این سبک اینجا کلیک کنید.

این سبک در سال های ۱۸۶۰ در پاریس آغاز شد و به سرعت کل اروپا و حتی آمریکا را در بر گرفت.

پایه گذاران این سبک هنرمندانی بودند که نمایشگاه های سبک های معمول را کنار گذاشتند و در آنها شرکت نکردند ، آنها سعی کردند به جای کار بر روی هر چه بهتر به نمایش درآوردن جزئیات ، بر روی به تصویر کشیدن آنی و حس لحظه ای صحنه ها کار کنند. برای رسیدن به این هدف خیلی از هنرمندان استودیوهای هنری خود را ترک کردند و به خیابان ها و اطراف شهر رفتند و به نقاشی در فضای باز پرداختند. آنها هر چیزی در اصول معمول نقاشی بود را کنار گذاشتند.

اندیشه های دانشمندان آن زمان به سمتی سوق پیدا میکرد که چیزی که چشم میبیند با برداشتی که ذهن دارد متفاوت است. هنرمندان این سبک سعی میکردند به جای به تصویر کشیدن یک صحنه با ظرافت های جلوه های نوری ; گذر زمان ، تغییرات آب و هوا و سایر تغییرات را در بوم های خود به تصویر بکشند. نقاشان این سبک سعی در به تصویر کشیدن تاثیر نور خورشید ، حرکت مردم ، حرکت آب و هرچیزی که در لحظه اتفاق می افتاد داشتند.

هنرمندان این سبک از قلم های نرم تری استفاده کردند و رنگ های خالص و شدید را در نقاشی هایشان به کار بردند. رنگ های خالص یعنی هیچ ترکیب رنگی در اینجا وجود ندارد ، مثلا به جای استفاده از نارنجی از زرد و قرمز به طور خالص استفاده میشود. در سبک رئالیسم پرسپکتیو از اصول است که در این سبک به کلی کنار گذاشته شده است همچنین نورپردازی و سایه روشن های نرم و ظریف مانند رئالیسم وجود ندارد و آثار هنری با ضربات قلم ساخته میشوند.

در زمان شکل گیری این سبک بیشتر هنرمندان مشغول نقاشی از رویدادهای تاریخی و پرتره بودند ، امپرسیونیست ها اما وقایع و رویدادهای زندگی روزانه را به تصویر کشیدند.

نام این سبک از نقاشی کلود مونه بنام دریافتگری، طلوع خورشید ، به فرانسوی Impression, soleil levant ، گرفته شده است.

1

سایر آثار کلود مونه

8 مونه 9 مونه

رنوآر یکی دیگر از هنرمندان این سبک است که نقاشی پرتره زیادی دارد ، گفته میشود نقاشی های پرتره به او آزادی مالی میدادند تا برای سبک جدید کارهای بیشتری انجام دهد ، او به همراه مونه تلاش زیادی برای سبک امپرسیونیسم کردند.

19 رنوآر

20 رنوآر 21 رنوآر 22 رنوآر 23 رنوآر

کامی پیسارو خلق کننده این سبک است که او را استاد نقاشان معروفی مانند ون گوگ ، گوگن و سزان میدانند.

10 پیسارو 11 پیسارو 12-پیسارو 13 پیسارو 14 پیسارو 15 پیسارو 16 پیسارو 17 پیسارو 18 پسارو

ادگارد دگا یکی از هنرمندان امپرسیونیسم است که یک استاد در خلق فیگورهای انسانی است ، او بطور کامل سبک رئالیسم را کنار نگذاشت و خود هم قبول نکرد که نقاشی های او امپرسیونیسمی است.

2 دگا 3 دگا 4 دگا 5 دگا 6 دگا 7 دگا

برت موریزو (موریسو) یکی از نقاشان این سبک بود ، او تصاویری که به عنوان یک خانم در طبقه اجتماعی او با آنها مواجه میشد را به تصویر میکشید. مثل تعطیلات آخر هفته ، خانم ها ، تصاویر خانوادگی ، بچه ها و …

24 برت 25 برت 26 برت 27 برت 28 برت 29 برت 30 برت

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...