معرفی کتاب – من ملاله هستم - رنگی رنگی

معرفی کتاب – من ملاله هستم

معرفی کتاب – من ملاله هستم

من ملاله هستم داستان زندگی دختری به اسم ملاله یوسف زی هست. یه دختر پاکستانی که اجازه نداد شرایط اون رو از آرزوهاش دور کنن و به تلاش ادامه داد. کسی که از دره ای به اسم سوات در پاکستان به انگلیس و برنده شدن جایزه صلح نوبل در سن خیلی کم رسید.

heart3

کتاب، زندگی ملاله رو از زمان تولد نقل می کنه و شرایط محل زندگی اون رو توضیح می ده. تعریف میکنه که با قدرت گرفتن نیروهای طالبان چه مشکلاتی به وجود میاد و چیزهای ساده ای مثل حق تحصیل هم از دخترانش گرفته می شه. ملاله برای خواسته هاش جنگید و در راه همین مبارزه ها از طرف نیروهای طالبان هدف شلیک قرار گرفت، اما اون زنده موند، این اصابت گلوله باعث جلب توجه جامعه بین المللی به اون شد و اون توجه همه رو به مشکلاتی که زنان و دختران کشورش با اون ها دست و پنجه نرم میکردن جلب کرد.

heart3

رنگی رنگی این کتاب رو بهتون معرفی می کنه چون درسته که داستان زندگی ملاله و شرایط کشورش ممکنه ناراحت کننده باشه، اما تلاش های اون، امید و انگیزه اش می تونه الهام بخش باشه، یادمون بندازه که نباید اجازه بدیم مشکلات سد راه ما و آرزوهامون بشن.

این هم یه جمله از کتاب: «دلم نمی خواست مردم مرا به‌عنوان دختری که طالبان به سوی او تیراندازی کرد بشناسند؛ بلکه دختری که برای حق تحصیل مبارزه کرده بود. و زندگی ام را وقف این هدف خواهم کرد.»

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Eli
  ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

  من مستندشو دیدم?عالیه رنگی رنگی???
 2. .
  ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

  این کتاب برای نوجوانان و چه رده سنی مناسبه؟
  • رنگی رنگی
   ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

   رده ی سنی درج شده بر روی کتاب، بزرگسال هست
 3. سحر
  ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

  برای کدوم رده سنی مناسبه؟
  • رنگی رنگی
   ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

   بر روی کتاب، بزرگسال درج شده 🙂
 4. مهسا
  ۷ خرداد ۱۳۹۹

  مرسی رنگی رنگی??من همیشه به سایتتون سر میزنم و هردفعه هم چیزای جالب و سرگرم کننده یاد میگیرم⁦❤️⁩? 5. رنگی رنگی اپلیکیشن هم دارین؟
 6. پرنیا
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹

  من مستندش رو از شبکه منوتو دیدم. واقن تاثیر گذا بود.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...