7 پیشنهاد برای اینکه میز کار و مطالعه مرتب تری داشته باشید - رنگی رنگی

۷ پیشنهاد برای اینکه میز کار و مطالعه مرتب تری داشته باشید

۷ پیشنهاد برای اینکه میز کار و مطالعه مرتب تری داشته باشید

اگر همیشه وسایل زیادی روی میزی که بر روی آن کار میکنید یا درس میخوانید وجود دارد، پیشنهاد میدهیم مدتی هم یک میز مرتب را امتحان کنید زیرا اکثر افراد در پشت یک میز مرتب و خلوت تمرکز بهتری دارند.

در اینجا راهکارهایی برای اینکه میز کار و مطالعه مرتب تری داشته باشید را پیشنهاد دادیم، این پیشنهادها میتوانند برای عملکرد بهتر شما و بالارفتن کارایی هم تاثیرگذار باشند.

1برای هر وسیله ای جای مشخصی تعیین کنید. این کار به سرعت بخشیدن در مرتب سازی کمک میکند.

2لیبل گذاری کنید. روی قفسه ها، کشوها و ظروفی که برای نگهداری وسیله خاصی هستند با یک لیبل بنویسید.

3وسایلی را که استفاده نمیکنید اگر نو و سالم هستند به دیگران ببخشید، در غیر اینصورت یا دور بریزید و یا بازیافت کنید.

4وسایل پرکاربرد را نزدیک تر و وسایلی را که کمتر استفاده میکنید دورتر قرار دهید. این یک نکته ساده و بدیهی است اما میتواند تاثیر مهمی بگذارد.

5بر روی کامپیوترتان یک فولدر برای فایل های موقتی داشته باشید. این فولدر به مرتب و خلوت ماندن دسکتاپ و سایر فولدرها مانند “دانلود ها” کمک میکند.

6دفتر برنامه ریزی و یادداشت را نزدیک خودتان داشته باشید. تا در صورت نیاز هرچیزی که احتایج دارید را بدون خطر فراموشی یا گم کردن در آن یادداشت کنید.

7در آخر هر روز مرتب سازی کنید. رها کردن میز نامرتب ممکن است باعث ایجاد استرس در شما شود. این مرتب سازی آخر وقت زمان زیادی از شما نمیگیرد اما انرژی شما را در شروع کار و یا مطالعه در روز بعدی حفظ میکند و میتوانید عملکرد بهتری داشته باشید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. نسترن
    ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

    سلام. مرسی از مطلب مفیدتون. کاش میشد یک سری عکس هم از چیدمان میزکار بذارین. من میزم کوچیکه و واقعا احتیاج به چند تا نمونه دارم برای مرتب کردنش. هرچقدر مرتب میکنم باز هم شلوغه 🙁ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...