3 راه برای ترغیب خودتان به تمیز کردن خانه - رنگی رنگی

۳ راه برای ترغیب خودتان به تمیز کردن خانه

۳ راه برای ترغیب خودتان به تمیز کردن خانه

انجام کارهای منزل شاید به نظر سخت برسه، اما یک خانه مرتب و تمیز تاثیر خیلی خوبی روی روان و ذهن ما دارد و باعث آرامش میشود، در اینجا راه هایی برای ترغیب خودتان به تمیز کردن خانه پیشنهاد داده ایم.

1-

کارها را به کارهای کوچک تر بخش بندی کنید : تمام کردن یک کار، حتی یک کار کوچک، از نظر ذهنی برای شما لذت بخش است. به همین دلیل با تبدیل کارها به کارهای کوچکتر یک راه خوب برای جلوگیری از به تعویق انداختن کارهاست.

9-1

2-

یک آلارم ۱۰ دقیقه ای تنظیم کنید : با خودتان شرط کنید که برای ۱۰ دقیقه کار را انجام دهید، معمولا با دیدن گذشت زمان تنها ۱۰ دقیقه و مقدار کاری که انجام داده اید به کار کردن ادامه میدهد، اما حتی اگر این اتفاق هم رخ ندهد در هر صورت شما ۱۰ دقیقه از زمانتان را کار کرده اید.

9-2

3-

موانع را از سر راه بردارید : کارهای سخت را در زمان هایی که انرژی بیشتری دارید انجام دهید، در واقع شما باید در زمان هایی که انرژی بیشتری دارید هر کاری میتوانید انجام دهید تا کار را برای زمانی که بی حوصله هستید راحت تر کنید.

9-3

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. فاطمه
  ۲۲ اسفند ۱۳۹۵

  عالی بود رنگی رنگی جون.
  موسیقی هم خیلی کمک میکنه به انجام کارهای خونه?
  • فاطمه
   ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

   با نظر شما دوست عزیز کاملا موافقم موسیقی خیلی کمک میکنه 🙂
 2. نری
  ۲۲ اسفند ۱۳۹۵

  رنگی رنگی جونم ممنون کاش چندتا مرحله و روش همبزارین مثلا چیزای ریز رو کجا بزاریمچه چیز هایی رو کنار همو کجا بزاریمو چجوری تقسیم بندی کنیم….
 3. زهرا
  ۱۲ آذر ۱۳۹۶

  اگر که به کتاب و مطالعه علاقه دارید، گوش دادن به کتابهای صوتی حین انجام کارها معجزه میکنه، اصلا انقد غرق تو اون کتاب میشید که اصلا سختی کارهای یدی و تکراری مثل کار خونه به نظر نمیرسه
 4. تیتا
  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

  همین حالا کارگرم رفت البته خودمم خیلی کار کردم ولی تمیزی و نظم انرژی زیادی بهم میدهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...