هنر رنگی - قطره بارون درست کنیم - رنگی رنگی

هنر رنگی – قطره بارون درست کنیم

هنر رنگی – قطره بارون درست کنیم

بالاخره روزهای بارونی هم از راه رسیدن 🙂 میخوایم یه کاردستی قشنگ که خیلی شبیه حال و هوای این روزها باشه درست کنیم : یه قطره بارون پارچه‌ای خوشحال! کافیه مهارت‌های اولیه خیاطی رو داشته باشید و این آموزش های مرحله به مرحله رو دنبال کنید تا بتونید به سادگی این کاردستی رو درست کنید.

We-Are-Scout_raindrop4-600x799

چه چیزهایی لازم داریم؟

این الگو رو دانلود کنین!

نیم متر پارچه

یک پارچه ی دیگه هم داشته باشید که روش گل‌های درشت داشته باشه. بعدا گل ها رو لازم خواهیم داشت

نخ گلدوزی

پارچه آستری ( مقدار کم)

و وسایلی که موقع خیاطی لازم میشه.

We-Are-Scout_raindrop8-600x873

چه کار کنیم؟

اول از همه الگویی رو که براتون اینجا قرار دادیم ، پرینت کنید و بعد قسمت A رو به قسمت B  بچسبونید. بعد هم الگوی آماده شده رو بگذارید داخل پارچه ( در واقع میخواهیم وقتی پارچه رو تا میکنیم، الگو وسط پارچه قرار بگیره ) این موضوع رو از روی تصویر پایین میتونید به خوبی متوجه بشید.

در پایان این مرحله باید ۶ تا تکه از پارچه رو آماده داشته باشین.

We-Are-Scout_raindrop-softie_step1-600x414

اون پارچه ای رو که طرح های قشنگ و درشت داشت بردارید و دو تا از طرح هاش رو ( مثلا دو تا گل) ببرید  و در فاصله ۹ سانتی متری از پایین پارچه و ۱٫۲ سانتی متری از انتهاش، روی پارچه قرار بدید و با نخ گلدوزی مشکی دورش رو بدوزید.

We-Are-Scout_raindrop-softie_step2-600x300

برای مشخص کردن جای چشم قطره بارون، به یه دایره به قطر ۴٫۵ سانتی متر نیاز داریم. یک الگوی دایره ای ( حتی در یک ظرف یا هر الگوی دیگه ای که قطرش برای کارتون مناسب باشه) بردارید وبا ماژیکی که مناسب نوشتن روی پارچه باشه ، جاش رو علامت بزنید. بعد هم چشم ها رو با نخ گلدوزی بدوزید و خوشگسازیشون کنید 🙂

We-Are-Scout_raindrop-softie_step4-600x300

حالا باید صورت قطره بارونمون رو درست کنیم. برای این کار دو تا پارچه ای رو که روشون گل پارچه ای و چشم ها رو دوختیم، باید روی هم قرار بگیرن. وقتی اینها رو روی هم گذاشتین، باید از یک طرف به هم دوخته بشن. حواستون باشه که کار دوختن رو از اون سمتی انجام بدین که به چشم ها دورتر هست.

We-Are-Scout_raindrop-softie_step5-600x300

مطابق عکس پایین ، دهان قطره بارونتون رو هم با نخ گلدوزی درست کنید:

We-Are-Scout_raindrop-softie_step6-600x300

الان نوبت اون ۴ تا تکه پارچه هست که هنوز سراغشون نرفتیم. ۴ تکه باقیمانده رو هم به هم بدوزید ( دو تا دوتا) .

حالا هر کدوم از قطعه های آماده شده رو یک سمت صورت قطره که قبلا آماده کرده بودین قرار بدین و به هم بدوزیدشون : یکی سمت راست و اون یکی سمت چپ.

الا تنها جایی که میمونه، قسمت پشت قطره هست. دو طرف پارچه رو روی هم قرار بدید و شروع به دوختنشون کنین و تنها یک فاصله ۶ سانتی متری رو برای برگردوندن و پر کردن قطره ندوخته باقی بگذارید.

We-Are-Scout_raindrop-softie_step8-600x300

علاوه بر این در فاصله ای که بین حاشیه پارچه و دوخت های شما هست، باید بخش هایی رو به شکل حرف  “V”  ببرید تا موقع برگردوندن پارچه کشیده نشه . نتیجه نهایی کارتون حسابی تمیز و قشنگ باشه 🙂

حالا نوبت پر کردن قطره هست. با هر چیزی که فکر میکنید بهتره داخلش رو پر کنید و بعد هم اون ۶ سانتی متری رو که برای همین کار ندوخته باقی گذاشته بودیم، بدوزید 🙂

We-Are-Scout_raindrop3-600x775

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. عادله
  ۲۷ مهر ۱۳۹۴

  من الگو رو نمی‌بینم!
  • مجله آنلاین رنگی رنگی
   ۲۷ مهر ۱۳۹۴

   قسمتی رو که بالاش نوشتیم چه چیزهایی لازم داریم ببینید. مورد اول الگو هست
 2. Ana
  ۳۱ مرداد ۱۳۹۵

  Cheghad monasebارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...