رنگی یاب – تاریخ به روایت معجون - رنگی رنگی

رنگی یاب – تاریخ به روایت معجون

رنگی یاب – تاریخ به روایت معجون

گفته میشه که دونستن تاریخ، درک ما از آینده رو روشن‌‌تر و عمیق‌تر می‌کنه. خیلی از وقایع تاریخی، چه بد و چه خوب در طول زمان، بارها و بارها تکرار شدن و شاید آگاه بودن از اون‌ها در طول دوران، به نتایج بهتری منجر بشه. مدرسه تاریخ، بعضی از مهم‌ترین درس‌ها رو به ما می‌ده و در نهایت باعث میشه تا حتی، زمان حال رو هم بهتر بشناسیم و بهتر زندگی کنیم.

خیلی از روایت‌های تاریخی، ممکنه که تحت تاثیر عوامل مختلف، دستخوش تغییراتی بشن یا از طریق منابع نامطمئنی به  دست ما برسن. اما پادکست معجون که امروز در رنگی یاب باهاش آشنا می‌شی، سعی کرده تا نگاه علمی به این وقایع داشته باشه و تا جای ممکن، داستان رو به درستی به مخاطبش منتقل کنه. بعضی از موضوعاتی که در معجون بهشون پرداخته می‌شه، در منابع مختلف، کمتر بهشون اشاره شده. موضوعاتی مثل عملیات هلیوس علی دیزایی، جنگ زمستان و ارتش مقاومت پروردگار.

heart1

همچنین به وقایع مشهوری مثل انقلاب روسیه، داستان زندگی ماهاتما گاندی و جنگ ویتنام، با جزئیات و به تفصیل پرداخته شده. لحن مناسب راوی با موسیقی متنی مرتبط با فضای روایت همراه می‌شه و دنبال کردن ماجرا رو برای شنونده جذاب‌تر می‌کنه. راه‌های شنیدن به اپیزودهای معجون رو می‌تونی از طریق سایت majoonpod.ir پیدا کنی. اما فقط همین نیست و بهت پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به منوی سایت بندازی و علاوه بر پادکست، سری به بخش معجون نامه، ویدئوها و معرفی کتاب بزنی. همه این بخش‌ها، حاوی مطالب و پیشنهاداتی هستن که موضوعات پادکست رو تکمیل می‌کنن و منابع بیشتری رو در اختیار مخاطب قرار می‌دن. اگر از گوش دادن به معجون لذت بردی، با معرفی اون به بقیه، ازش حمایت کن.

star1

اگر هم پادکست فارسی با محتوای با کیفیت و جذاب می‌شناسی، حتما در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بذار.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...