لیست رنگی - تفاوت انتقاد سازنده و ناراحت کننده چیست؟ - رنگی رنگی

لیست رنگی – تفاوت انتقاد سازنده و ناراحت کننده چیست؟

لیست رنگی – تفاوت انتقاد سازنده و ناراحت کننده چیست؟

گاهی وقت ها از پیشنهاد و انتقاد یک نفر به شدت ناراحت میشیم حتی وقتی پیشنهادهایی که اون فرد میده با هدف بدی بیان نشده باشه. رنگی رنگی یک پست گذاشته تا نظر آدم های رنگی رو در مورد تفاوت انتقاد سازنده و ناراحت کننده بپرسه، نظر شما چیه؟ چه انتقادی رو سازنده میدونید وچه چیزهایی باعث ناراحتی میشه؟ پیشنهاد میدیم نظرات بقیه رو هم بخونید شاید شیوه انتقاد شما هم از نظر خیلی ها آزار دهنده باشه و تصمیم به تغییر اون بگیرید.

star3

4

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. آرای
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  سلااااااام رنگی رنگی جونم…… من یه انتقاد کوچولو داشتم اینکه اگه محصول جدیدی میاد لطفا به فروشگاهاتونم بفرستید…مثلا همین دفترهای خط دار سورمه ای یا زردتون رو اصلا به فروشگاه نفرستادید…. ممنون که کلی محصول خوشگل خوشگل تولید میکنید.
  • رنگی رنگی
   ۹ فروردین ۱۳۹۷

   محصولات رو تمایندگی ها خودشون سفارش میدن و هر کدوم رو بخوان ما براشون میفرستیم. خیلی از فروشگاه ها اون دفتر رو دارن شاید جایی که شما رفتید خودشون سفارش ندادن 🙂
 2. رعنا
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  از نظر من انتقاد کردن با کلمات نا مناسب و زشت و با لحن تند حتی اگه درست هم باشه خوب نیست و آدم رو ناراحت میکنه. همچنین هر جور انتقادی در شرایطی که تغییر دادنش دست ما نیست باعث ناراحتی میشه
 3. ستاره
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  سلام
  من فکر میکنم در مرحله اول باید بدونیم که ایا ما اون کار رو خودمون ب شکل صحیح انجام میدیم ک داریم از کس دیگه ای انتقاد میکنیم دوم اینکه خیلی بستگی به طرف مقابلتون داره ممکنه شما به هر نحوی از کسی انتقاد کنید عصبی بشه و پرخاش کنه پس بهتره طرف مقابل رو بشناسید و در اخر فکر میکنم انتقادی که کلامی نباشه جالب تره مثلا وقتی کسی بلند صحبت میکنه تو کتابخونه میتونید بهش نگاه کنید و با لبخند و اشاره دست بهش بگید ک اروم تر صحبت کنه و …
  اینها نکاتی هستش که اسلام به ما یاد داده
  امیدوارم استفاده کنیم
  روز قشنگ بهاریتون بخیر?
 4. دلنیا
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  کلمه انتقاد جز کلماتی است که بار منفی داره و خیلی ها با شنیدن این کلمه خاطرات تلخی برای شان تداعی میشه. در انتقاد سازنده علاوه بر گفتن نقاط ضعف، راه حل یا راهکار هم بیان میشه، ولی انتقاد ناراحت کننده با گفتن ایراد ها اعتماد به نفس و انگیزه فرد رو از بین میبره. به نظرم انتخاب کلمات درست و مثبت در هنگام انتقادات خیلی موثره.
 5. نسا
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  رنگی جون چرا تقویم ۹۷ آپدیت نمیشه
  تاریخ قمریش هم یک روز جلوه ?
  • رنگی رنگی
   ۹ فروردین ۱۳۹۷

   برنامه قبلی رو پاک کنید و جدید رو بریزید تا به روز‌ بشه، تاریخ قمری رو هم خیلی زود بهش رسیدگی میکنیم 🙂
 6. پریا
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  سلام رنگی رنگی جان به نظر من بزرگترین فرق انتقاد سازنده و ناراحت کننده توی لحن فرد هستش یعنی اگه از یکی انتقادی بکنی که واقعا به دردش بخوره اما لحنت بد باشه نه تنها به اون فرد کمکی نکردی بلکه باعث خرد شدن شخصیت طرف مقابل هم شدی فرق بعدی این دو مدل انتقاد در شرایط هاشونه به عنوان مثال این خوب نیست که تو یه جمعی از طرف مقابلمون انتقاد کنیم چون شاید واکنش افرادی که توی اون جمع هستن اون فرد رو ناراحت و سرافکنده کنه پس چه خوبه که در جمع های بزرگ ویا شرایطی که باعث معذب بودن فرد میشه ازش انتقاد نکنیم
 7. نگار
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  فکر می کنم انتقاد ناراحت کننده اونه که با بی فکری به زبون آورده میشه.به نظرم اگه می خوایم انتقادمون سازنده و به درد بخور باشه،اول باید خودمونو بذاریم جای کسی که میخوایم نقدش کنیم و ببینیم آیا حرفی که میخوایم بزنیم، از دیدگاه طرف مقابل هم بی خطره یا فقط خودمون این جوری فکر میکنیم.این که قبل از گفتن نکات منفی،نکات مثبت و درخشان رو هم بدون اغراق بگیم هم کار قشنگیه.
 8. sonia
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  اگر که لحن انتقاد کننده بد باشه و به صورت دستوری بیان بشه قطعا باعث ناراحتی میشه.
 9. Elsa??
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  به نظرم کسى که انتقادسازنده است?یک ادم رنگى رنگى و ایده پردازه که خوبى شخص رو میخواد و ایراد هاى واقعى شخص رو میگه نه چیز ✨ هایى که به نفع یا ضررشه و طورى میگه که شخص ناراحت و خرد نشه و اونو در رفع مشکلاتش ? کمک میکنه و تشویق به حل اونها میکنه?
  اما اشخاص ناراحت کننده?با کنایه انتقاد میکنن و براى خودشون از اون ها استفا ده میکنن?و شاید حتى انتقاد هاى اشتباه کنن?

  رنگى رنگى?
 10. مریم
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  سلام رنگی رنگی عزیزم??
  به نظر من انتقادی سازندست که در کمال ادب و احترام گوینده منظور خودش را برساند

  تفاوتش هم این است که در پیشنهاد سازنده فرد به اشتباهش پی میبرد و با کمال میل قبول میکند ولی در انتقاد ناراحت کننده ممکن است همچین شرایطی پیش نیاید?
 11. راضیه
  ۸ فروردین ۱۳۹۷

  بنظر من اگه میخوایم انتقاد کنیم باید کلی از خوبی های طرف بگیم (صادقانه)بعد کم کم با لحن ارومی بهش بدی های طرف هم بگیم بعد دوباره یه راه حل بهش بدیم .
  مثلا بگیم تو خیلی مهربون هستی ولی گاهی اوقات بد عصبی میشی بنظرم اگه عصبانیتت رو روی کاغذ بیاری شاید بهتر باشه تا اینکه بخوای فریاد بزنی که بعد پشیمون بشی
 12. فاطمه دی ماهی
  ۹ فروردین ۱۳۹۷

  انتقاد باید به جا باشه ینی تو یه حالت صمیمی به طرف بگیم این کارو نکنی بهتر هس یا مثلا براش یکی رو که همچین کاری میکنه و مورد قبول بقیه نیست رو مثال بزنیم اما اگه بخوایم کاملا مستقیم بهش بگیم قطعا ناراحت میشه حتی اگه خودشم به نتیجه رسیده باه که کارش اشتباهه
  چون ادما غرور دارن…غرورشونو نشکنیم
 13. مينا
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام ،امروز اومدم تو سایت چرخیدم !
  این پست رو دیدم
  میدونی رنگی عزیز من انتقاد نمیکنم معمولا چون از لحن خودم میترسم و هر وقت این کارو کردم باعث ناراحتی شدم،مثل این چند روز جهنمی!!!!
  دقیقا شنبه وقت مشاوره گرفتم که رو خودم کار کنم !
  میدونم ریشه تو خانواده ام داره این موضوع چون هیچ وقت یعنی من یاد ندارم که یه انتقاد درست و با زبان و رفتار خوب به خود من شده باشه یا حتی اطرافیانم .
  امروز دلم خیلی گرفته !ناراحتم از همه چیحتی بیشتر بیشتر خودم !
  که چرا زودتر یاد نگرفتم این مهارت زندگی رو!!!
  انتقاد قطعا باید درست وبجا باشه ،١٠٠٪؜ باید با لحن و رفتار مناسب باشه ،غیر از این باشه مشکل پیشمیاد .
  رنگی عزیز زندگی خیلی سخته ?
  • رنگی رنگی
   ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

   اما اینکه تلاش میکنین خودتون رو در جهت بهتر شدن تغییر بدین خیلییی خوبه 🙂 براتون آرزوی موفقیت میکنیم.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...