شاه کلید‌های مراقبت از پوست - مجله آنلاین رنگی رنگی

شاه کلید‌های مراقبت از پوست

شاه کلید‌های مراقبت از پوست

مراقبت و نگهداری از پوست رفتار ذاتی ما نیست و ما این کار رو یاد می‌گیریم. بیشترین نفوذ و تاثیرگذاری رو مادر ما داره. ما دخترها خیلی از الگوهای رفتاری‌مون رو از مادرمون گرفتیم. پس اگه مادر هستید بدونید انجام این کارها هم برای پوست خودتون خوبه، و هم به دخترتون یاد می‌ده که چطور از پوست جوان‌ش مراقبت کنن.

روزی دو بار پوست صورت‌تون رو بشورید. برای پاک کردن پوست صورت از آلودگی‌های هوا، مواد آرایشی و پوست‌های مرده از پاک‌کننده‌های ملایم و مناسب جنس پوست‌تون استفاده کنید. بهترین شوینده برای پوست صورت، شوینده‌های غیرصابونی هستن.

درطول روز با کمک مرطوب‌کننده مناسب به پوست صورت‌تون آبرسانی کنید.

حالا که دارید انقدر وقت برای مراقبت از پوست‌تون صرف می‌کنید، چه بهتر که از محصولاتی استفاده کنید که از مواد طبیعی و گیاهی تهیه شدن. احتمال اینکه مواد بهداشتی گیاهی به پوست‌تون آسیب‌ بزنن یا حساسیتی ایجاد کنن، خیلی کمه.

حتی تو روزهای ابری هم فراموش نکنید که برای خروج از منزل پوست‌تون رو با کرم ضد آفتاب در برابر اشعه مضر خورشید مسلح کنید. یک ضدآفتاب خوب باید حداقل SFP25 داشته باشه که بتونه به خوبی از پوست محافظت کنه. برای تاثیر بهتر کرم ضد‌آفتاب یا مرطوب کننده باید قبلا پوست رو شسته باشین.

سینره

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. الهه عین بخش
  ۶ دی ۱۳۹۱

  ممنون. مفید بود
 2. صدیقه انارکی
  ۶ دی ۱۳۹۱

  مطلب خوبی بود. ممنون. فقط منظورتون از پاک کننده های غیرصابونی چیه؟ من صابون بچه میزنم یعنی خوب نیست؟
  • نگار یعقوبی
   ۶ دی ۱۳۹۱

   صابون بچه هم پاک کننده صابونی هست. از شوینده های صورت استفاده کنید خیلی بهتره !
 3. مینا
  ۸ دی ۱۳۹۱

  خیلی توضیحات مختصر بود
  من واقعا با پوستم مشکل دارم، یعنی صورتم لک داره، روزنه های بزرگ داره، جوش های سر سیاه. یکسالی هست صورتم پوست میندازه، در صورتی که واقعا صورتم چرب بود، الان انگار تغییر وضعیت داده و خشک شده… و خیلی مشکلای دیگه
  راستی من سبزه ام
  حالا میگین از مواد بهداشتی گیاهی استفاه کنید. میشه چند تا مورد با کاربردشون رو به عنوان نمونه معرفی کنید. که حداقل موقع خرید تحت تاثیر تبلیغات فروشنده قرار نگیریم.
  ممنونم
  • نگار یعقوبی
   ۸ دی ۱۳۹۱

   خب تموم نشده که ! ادامه این بحث رو میتونین به زودی توی رنگی رنگی ببینیدارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...