سفر به یونان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز چهارم - رنگی رنگی

سفر به یونان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز چهارم

سفر به یونان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز چهارم

پروژه جهانگردی رنگی رنگی رو اینجا معرفی کردیم .
مقصد این هفته ما کشور یونان هست 🙂
بیاین با هواپیمای خیالی رنگی رنگی یک هفته به این کشور سفر کنیم و هر روز یه عالمه مطالب جذاب در این مورد یاد بگیریم 🙂

امروز روز سوم یونان گردی است و چهار شهر رنگی این کشور رو بهتون معرفی میکنیم.

1-

متورا

صومعه های متورا یکی از حیرت انگیزترین دیدنی های سرزمین اصلی یونان است. این صومعه ها بر بالای صخره ها ساخته شده اند و راحت ترین راه برای دسترسی به آنها استفاده از نردبان های دست ساز بوده. البته امروزه برای دسترسی به این صومعه از پله های تراشیده شده در صخره ها استفاده میکنند.

4 5 6 7

2 3

2-

نافپلیو

یک شهر ساحلی با معماری ونیزی و کوچه های باریک و کافه های راحت و خودمانی که دل هر توریستی را به دست می آورد ، نافپلیو در قدیم پس از استقلال یونان پایتخت یونان بوده ، این شهر زیبا در فصل های سفر خیلی شلوغ میشود. جاذبه های این شهر عبارت است از قلعه پالامیدی با ۹۹۹ پله در بالای یک کوه و Acronauplia که بخش قدیمی شهر است.

9 12 13 14 15 16

نماهایی از قلعه

18 17 10

11

بخش قدیمی شهر

3-

خانیا

دومین شهر بزرگ جزیره کرت یونان ، این شهر ترکیبی از معماری ترک ها و نیزی ها را دارد پر از خانه های قدیمی است که مرمت شده اند و بافت تاریخی آن حفظ شده است. صنایع دستی این منطقه بسیار زیبا هستند.

19 20 21 22

4-

هراکلیو

این شهر محل تولد ال گرکو (معمار و مجسمه ساز و نقاش اسپانیایی دوره رنسانس) و نیکوس کازانتزاکیس (نویسنده و جهانگرد یونانی) است. هراکلیو بزرگترین شهر کرت است. جاذبه های این شهر عبارتند از قلعه ونیزی ، آبنماهای ترکی و رستوران ها و کافه هایی با سبکی جالب و دلنشین.

23 24 25 26 27 28 32 31 30 29

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. زهره
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

  ممنون برای تصاویر زیبا
  یونان از کشورهای باستانی و باشکوه بوده و هست و قدمت تاریخش تقریبا برابر ایرانه

  کشوری که اسمش هم مظهر تمدن و شکوه و علمه.
  یکی از آرزوهام سفر به این کشوره.

  سربلند و شاد باشید.
  بازم ممنون :)
  • zahra
   ۳۱ تیر ۱۳۹۸

   سلام زهره جان☺
   فکر میکنم اشتباه میکنید،تاریخ یونان از دوران مینسی شروع میشه که حدود ۲۰۰۰سال قبل میلاده،اما تاریخ ایران با تمدن ایلام شروع میشه که حدود ۲۶۰۰ سال قبل میلاده☺
   که البته اگر تمدن های قبل از تاریخ رو هم در نظر بگیریم ما شهر سوخته، تمدن جیرفت و جاهای دیگه رو هم داریم که خیلی خیلی قدیمی تره
   اما از همه ی اینها گذشته ایران(به معنای سرزمین نجیب زادگان و آزادگان) از نظر علم و فرهنگ و امکانات از یونانی ها جلو تر بودیم برای مثال ارسطو در یونان به دیوانه متهم شده بود یا دقیقا زمانی که کسی در یونان سرما میخورد فکر میکردند شیاطین وارد بدنش شدن و مدام میزدنش که شیاطین خارج شن،در همون زمان پزشکان یونانی میتونستن در ایران جراحی انجام بدن مطمئن نیستم ولی از یه تاریخ دان شنیدم ما در زمان هخامنشیان عمل تومور مغزی انجام دادن?
   امیدوارم بتونیم این فرهنگ و تمدن بزرگ رو بشناسیم و به ارث بزاریم☺ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...