سفر به یونان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم - رنگی رنگی

سفر به یونان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم

سفر به یونان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم

پروژه جهانگردی رنگی رنگی رو اینجا معرفی کردیم .
مقصد این هفته ما کشور یونان هست 🙂
بیاین با هواپیمای خیالی رنگی رنگی یک هفته به این کشور سفر کنیم و هر روز یه عالمه مطالب جذاب در این مورد یاد بگیریم 🙂

امروز روز دوم یونان گردی است و شهر آتن که پاتخت این کشور هم هست رو بهتون معرفی میکنیم.

s2-

آتن یک شهر بزرگ با قدمتی حدود ۳۰۰۰ سال است. بسیاری این شهر را زادگاه دموکراسی و تمدن غربی میشناسند. این شهر جاذبه های تاریخی فراوانی دار.

برترین جاذبه این شهر آکروپولیس است. معنی کلمه آکروپولیس در یونان قدیم “بلند شهر” یا “دژ شهر” بوده ، این بنا بر روی یک تپه که به شهر اشراف دارد قرار گرفته است و  در قدیم یک معبد بوده. ساخت این بنای ستون دار ۴۳۲ سال قبل از میلاد مسیح به اتمام رسید.

1 2

منطقه پلاکا در این شهر نیز بسیار دیدنی است ، این محله مانند یک جزیره در درون شهر آتن است و بهترین راه برای تجربه فرهنگ آتن سنتی است. سنگفرش های زیبا ، کافه ها ، درختان قدیمی ، سایبان های رنگارنگ و فضای دلنشین همه از زیبایی های این محله است.

3 4 5

ارچتیوم یک معبد باشکوه است که به خوبی سبک معماری باستانی یونانیان را نشان میدهد ، این معبد سنگی در نزدیکی آکروپولیس بنا شده است.

آتن

7 8

بزرگترین معبد یونان ، معبد المپیک زئوس است. ساخت این معبد بزرگ حدود ۷ قرن به طول انجامید زیرا در بین این مدت ساخت آن متوقف میشد. این معبد برای بازی های المپیک زئوس ساخته شده بود.

9 10

معبد المپیک زئوس آتن

12 13

یکی از دلایل اصلی محوبیت میدان سینتگما در بین توریست ها رژه سربازان در مقابل مزار سرباز گمنام است. در این  میدان علاوه بر ساختمان پارلمان ایستگاه های اتوبوس و ترموا قرار دارند ، همچنین آبنما ، فضای سبز و ساختمان های قدیمی نیز در این بخش قرار دارند.

16

14 15  17 18

کوه لیکابتوس بلندترین منطقه آتن است که میتوانید نمای ۳۶۰ درجه از شهر را بالای آن تماشا کنید و یک ماجراجویی دلنشین را شکل دهید.  رستوران بالای این کوه به شما این امکان را میدهد در بالای این منظره زیبا یک شام عالی را نیز تجربه کنید.

19 20 21

آگوراها در یونان قدیم به میدان های مهم و عمومی شهر گفته میشده ، این میدان ها محل استقرار قاضی ها بودند و مردم در آن آشناهای خود را ملاقات میکردند و در مورد موضوعاتی مانند سیاست و .. باهم بحث میکردند. در این میدان ها انواع فروشگاه ها برای تامین مایحتاج مردم نیز موجود بوده. معروف ترین آگورای یونان باستان آگورای آتن بوده که در آن اجتماعات علمی نیز برگزار میشده.

22

آگورا آتن

24

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم یونان بیش تر از هر کشور دیگری موزه باستان شناسی دارد ، موزه ملی باستان شناسی آتن یکی از جاذبه های این شهر است ، این موزه مجموعه کاملی از معماری یونان باستان و مجسمه ها را دارد. همچنین آثاری از کشورهای دیگر مانند مصر باستان نیز در آن به چشم میخورد.

25 26 27

موزه باستان شناسی آتن

37

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. Masoud
    ۱۸ مرداد ۱۳۹۵

    به به بسیار زیبا و عالی. سپاس فراوان بخاطر زحمات شما
  2. Zakismy
    ۹ شهریور ۱۳۹۵

    خیلی خوب بود،ممنووونم?ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...