رنگی یاب – گلچقانه ؛ هنر افغانستان - رنگی رنگی

رنگی یاب – گلچقانه ؛ هنر افغانستان

رنگی یاب – گلچقانه ؛ هنر افغانستان

دنیایی که در اون زندگی می کنیم، میزبان کلی اتفاق قشنگ و الهام بخش هست که آدم های رنگی با قلب مهربونشون باعثش میشن. افرادی که به رویاهاشون اهمیت میدن، اون ها رو دنبال می کنن و تا زمانی که به اهدافشون نرسن دست از تلاش بر نمیدارن.

ما در رنگی یاب به دنبال چنین افراد، کسب و کارها، فعالیت ها و داستان های رنگی میگردیم که در گوشه به گوشه ی دنیامون وجود دارن و سعی می کنیم با معرفی کردن اون ها، به شما یادآوری کنیم که میتونین بخشی از همون تغییر مثبتی باشین که دوست دارین در دنیا ببینین.

هر نقطه ای از دنیا، هنر مخصوص به خودش رو داره. شاید برای شما هم پیش اومده باشه که وقتی یک طرح و نقشی رو دیدین، به یاد یک منطقه خاصی افتادین. هنرمندان هر کشوری میتونن با استفاده از آثار هنری اصیل، فرهنگ و حال و هوای محل زندگیشون رو به بقیه معرفی کنن. امروز در رنگی یاب به سراغ دنیای خوش طرح و نقش افغانستان میریم.

داستان اصلی فروشگاه گلچقانه از صاحب جان شروع شد؛ سال‌ها توی مغازه ای در بازار بزرگ کاشان، خانم افغانستانی به اسم صاحبْ‌جان پارچه و لباس و گلیم میفروخت. اما این مغازه به دلایلی مدت ها قبل بسته شد. حالا هنرمندان گلچقانه با همکاری صاحب جان این کسب و کار رو راه انداختن تا این فروشگاه پا برجا بمونه. گلچقانه، یه چراغ از راسته خیاط ها که توی قسمت میانْچالِ بازارِ بزرگِ کاشان هست رو روشن کرده.

گلچقانه، یک فروشگاه برای صنایع دستی شرق، وسایل انتیک و پوشاک سنتی و الیاف طبیعی سبک افغانستان هست. اون ها، از رنگ ها و نقش های خاصی استفاده کردن تا حال و هوای این کشور رو در کارهاشون ارائه بدن. شما میتونین از طریق صفحه اینستاگرام شون به اسم golcheqaneh.store محصول مورد علاقه تون رو سفارش بدین. یادتون نره این این کسب و کار هنرمندانه افغان رو به دوستانتون معرفی کنین.

اگر شما هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسین که با معرفی کردنشون میتونیم قدمی برای ساخت دنیایی زیباتر برداریم حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بدین تا با بقیه به اشتراک بگذاریم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. لئا
  ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

  سلام رنگی‌رنگی جون?
  من خودم به تازگی متوجه شدم که استفاده از کلمه افغانی برای یک افغانستانی درست نیست 🙁
  و افغانی واحد پول افغانستان هستش.
  خواستم به شما هم بگم که لطفا از کلمه‌ی افغانستانی استفاده بکنین???
  • رنگی رنگی
   ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

   ممنون از اینکه گفتین♥️
 2. بیتا
  ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

  چه طرح های باحالی داره .
 3. Adeleh
  ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

  دوست دارم هنر سرزمینم??
  مرسی از رنگی رنگی بابت حمایتش❤️?
 4. زهرا
  ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

  پاراگراف یکی مونده به اخر باید خانم افغانستانی بنویسید.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...