هدیه‌ای به مناظر جاده - مجله آنلاین رنگی رنگی

هدیه‌ای به مناظر جاده

هدیه‌ای به مناظر جاده

هر صبحی که چشم‌مون رو باز می‌کنیم، یه روز از عمر ماست که شروع شده و قراره شب تموم بشه. هیچ‌کس نمی‌دونه تو این روز چه اتفاقایی منتظر ماست. روزا می‌گذرن و ما یا به یکنواختی‌شون عادت می‌کنیم و ممکنه یه وقتی به خودمون بیاییم و ببینیم تمام مدت دنبال چیزایی دویدیم که ارزش ندیدن اطراف‌مون رو نداشته.

یکی از قشنگ‌ترین چیزایی که می‌تونیم تو مسیر اهداف‌مون تماشاش کنیم کسایی هستن که دوست‌شون داریم و ما رو دوست دارن. یه پیامک محبت‌آمیز، یه هدیه بی‌مناسبت، یه قرار دوستانه، یه نامه و ایمیل صمیمانه به هر کدوم از کسانی که دوست‌شون داریم، نقش نگاهی رو داره که تو جاده به منظره‌ها می‌ندازیم. تماشای منظره‌های قشنگ لذت سفر و رسیدن به هدف رو برامون چند برابر می‌کنه، اگرنه که جاده فقط یه مسیره و اگه ازش لذت نبرده باشیم، فقط خستگی راهش برامون می‌مونه.

جودی ابوت رو یادتون میاد؟ همون دختر مو نارنجی که جاده پر دست‌انداز زندگی‌ش از یه پرورشگاه کوچیک شروع شده بود و با کمک دستای نامرئی و مهربون “بابا لنگ‌دراز” رشد کرد. جودی یه روز یه نامه از بابا لنگ‌دراز گرفت که توش نوشته بود: جودی! عده ای از مردم زندگی را یک مسابقه دو می‌دانند و می‌خواهند هرچه زودتر به هدفی که درافق دوردست است دست یابند و متوجه نمی‌شوند که آن قدر خسته شده‌اند که شاید نتوانند به مقصد برسند و اگرهم برسند ناگهان خود را در پایان خط می‌بینند… .

همین سایه مهربون با لنگای درازش بود که سفر سخت جودی رو قشنگ می‌کرد. همه ما تو جاده‌مون آدمایی داریم که دوست‌مون دارن. می‌تونیم امشب برای چند نفر از کسایی که دوست‌شون داریم، یه چیزی بنویسیم و بهشون بگیم که حضور اونا زیبایی جاده زندگی ماست. فردا که چشم باز کنیم، تو جاده قشنگ‌تر و خوش‌منظره‌تری حرکت می‌کنیم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. احسان روحانی
  ۲۸ دی ۱۳۹۱

  خیلی جالب مطالب رو به هم ربط دادین و نتیجه گیری قشنگی کردین. دستتون درد نکنه.
 2. sadaf
  ۲۸ دی ۱۳۹۱

  سلام خوشحالم که رنگی رنگی شدم
  عالی بود امروز با سایتتون اشنا شدم
  کلی انرژی گرفتم
  رنگی رنگی باشید و شاد
 3. مینا
  ۲۹ دی ۱۳۹۱

  بسیار عالی
 4. بهنام
  ۳۰ دی ۱۳۹۱

  انرژی مثبتی داشت.
 5. hossein
  ۱ بهمن ۱۳۹۱

  kheyli khub bud…ye donya tashakor
 6. AySan
  ۴ بهمن ۱۳۹۳

  یکی از بهترین متنای رنگی بود 🙂 خیلی بهترین بود ^___^ مرســــــــی
 7. Soma
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵

  عالی بود مرسی . من برخی اوقات با دوستام قرار میزاریم و همو میبینیم و اون روز برای من عالیه ❤
 8. لیلی
  ۱۹ تیر ۱۳۹۶

  خیلی مفید و تاثیر گذار ممنون ?ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...