روش های ساده از بین بردن بوی بد ماکروویو - مجله آنلاین رنگی رنگی

روش های ساده از بین بردن بوی بد ماکروویو

روش های ساده از بین بردن بوی بد ماکروویو

برای از بین بردن بوی بد ماکروویو می‌توانید از روش‌های ساده‌ای استفاده کنید. با این کار هر بار که در ماکروویو را باز کردید، خاطره آخرین غذایی که در آن سوزاندید زنده نخواهد شد.

راه حل اول ۴ قاشق چای‌خوری سرکه سفید را در ظرف مخصوص ماکروویو ریخته و بقیه ظرف را با آب پر کنید و در دستگاه بگذارید. آن را به مدت ۶ دقیقه با درجه بالا حرارت دهید. اجازه دهید این محلول به مدت یک ساعت در ماکروویو بماند. سپس داخل آن را با دستمال تمیز کرده وبعد با آب و صابون بشویید.

راه حل دوم می توانید یک کاسه پر از سرکه سفید را داخل ماکروویو بگذارید، بدون این که آن را روشن کنید و تا زمانی که بوی بد از بین نرفته است اجازه دهید سرکه در آن جا بماند. سپس آن را با آب و صابون بشویید.
جایگزین دیگر این است که ابتدا داخل ماکروویو را با آب و صابون تمیز کنید و سپس با یک دستمال آغشته به محلول آب و سرکه سفید درون ماکروویو را پاک کنیم.

راه حل سوم آب‌لیمو هم می‌تواند نقش سرکه را برایتان بازی کند. ۵ قاشق چای‌خوری آب‌لیمو را به همراه آب در کاسه مخصوص ماکروویو ریخته و آن را به مدت ۶ دقیقه با درجه زیاد روشن کنید. اجازه دهید کاسه به مدت یکساعت در ماکروویو بماند. سپس با یک دستمال دیواره‌ها را از آب لیمو پاک کنید و بعد با آب وصابون بشویید.

راه حل چهارم – به جای آب لیمو می‌توان چند برش لیمو را در یک فنجان آب گذاشته و ماکروویو را به مدت ۵ دقیقه روشن کرد و بعد دیواره‌ها را با روش بالا پاک کرد.

راه حل پنجم – وانیل هم یکی از خوشبوترین اسانس‌هایی است که می‌توانید از آن برای این کار استفاده کنید. یک قاشق چای‌خوری وانیل را در یک کاسه آب ریخته و ماکروویو را روشن کنید تا محلول بجوشد.

اجازه دهید بخار معطرتان به مدت نیم ساعت در ماکروویو بماند و سپس داخل آن را با یک دستمال پاک کنید.
راه حل ششم جوش‌شیرین هم یک پاک‌کننده عالی و بی‌ضرر است. ۵ قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین را در یک کاسه آب ریخته و ۶ دقیقه آن را بجوشانید و بگذارید یک ساعت در دستگاه بماند.

راه حل هفتم – همچنین می‌توانید یک پارچه را در محلول آب وجوش‌شیرین فرو برده و با آن دستگاه را پاک کنید.

منبع 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Behtash
  ۱۹ دی ۱۳۹۳

  از مطلب خیلی جالبتون ممنون .
  البته یه پیشنهاد هم من بدم ، میتونید از دو تکه ذغال هم استفاده کنید . جذب بوی خیلی عالی ای داره
 2. ليلى
  ۲۳ دی ۱۳۹۳

  سلام
  سپاس از راهکار هاى بسیار مفیدتون
  روز و روزگارتون رنگین کمونى
 3. شايان
  ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

  ۴تا قاشق سرکه سفید با یک کاسه آب گذاشتم بعد ۵.٣٠ ثانیه صدای ترکیدن اومد مایکروفر استاپ کرد،فعلأ از ترس باز نکردم درشو
  • رنگی رنگی
   ۱ اسفند ۱۳۹۵

   احتمالا ظرف تون مناسب ماکروویو نبوده.
 4. Keyvan Rafi
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۷

  این سرکه سفید که خودش از بوی قبلی مایکرو بد بو تره من انجامش دادم ولی حالا همه خونه بوی سرکه سفید گرفت اینو چیکارش کنم؟؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...