سفر به گرجستان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز چهارم - رنگی رنگی

سفر به گرجستان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز چهارم

سفر به گرجستان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز چهارم

پروژه جهانگردی رنگی رنگی رو اینجا معرفی کردیم .
مقصد این هفته ما کشور گرجستان هست 🙂
بیاین با هواپیمای خیالی رنگی رنگی یک هفته به این کشور سفر کنیم و هر روز یه عالمه مطالب جذاب در این مورد یاد بگیریم 🙂

امروز روز چهارم گرجستان گردی هست و میخوایم شهرهای معروف و توریستی این کشور رو بهتون معرفی کنیم.

1-

تلاوی

یک شهر که از نظر معماری و تاریخ بسیار غنی است ، تلاوی مراکز یکی از استان های گرجستان است ، قدیمی ترین اثرات تمدن که در این شهر دیده میشود متعلق به قرون وسطی است. این شهر از نظر تاریخ نگاران ارزش زیادی دارد.

1 2 3 4 5 6 7 8

2-

باتومی

یک شهر زیبای ساحلی است ، کسانی که به دنبال یک سفر تابستانی بی دغدغه یا چیزی فراتر از آرامش هستند میتوانند آن را در این سواحل سنگی گرجستان پیدا کنند.

9 10 11 12

3-

کوتائیسی

دومین شهر بزرگ گرجستان است. این شهر خواهرخوانده شهر رشت در ایران است. کوتائیسی در قدیم پایتخت حکومت های مختلفی در گرجستان بوده و در طول تاریخ مورد تهاجم سلجوقیان و مغول ها قرار گرفته است. در زمان شوروی این شهر از نظر صنعتی رشد زیادی پیدا کرد. در چند سال اخیر انتقال پارلمان کشور از تفلیس به کوتائیسی باعث رشد این شهر شد. دیدنی های تاریخی و طبیعی زیادی در داخل و اطراف شهر وجود دارد.

13 14  16 17 18

4-

روستاوی

چهارمین شهر گرجستان از نظر جمعیت و وسعت است و از نظر صنعتی هم اهمیت زیادی دارد ، تاریخچه تشکیل این شهر به سال های خیلی دور بازمیگردد.

19

20

21

22

5-

برجومی

این شهر بیشتر به دلیل آب معدنی گازدارش معروف است. برجومی در یک دره سرسبز و در کنار رودخانه واقع شده است. سربازان روسی چشمه آب معدنی سلامتی بخش این شهر را در ۱۸۹۰ کشف کردند. توریست ها بیشتر برای دیدن پارک ملی این منطقه به این شهر سفر میکنند.

 23 24 25

Borjomi , GEORGIA - August 14 ,  2013:  Tourist and locals take a walk into the  Borjomi Central (Historic) Park,  . At the end of the trail small pool with natural sulphur water is located .

27 28

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...