سفر به گرجستان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز سوم - رنگی رنگی

سفر به گرجستان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز سوم

سفر به گرجستان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز سوم

پروژه جهانگردی رنگی رنگی رو اینجا معرفی کردیم .
مقصد این هفته ما کشور گرجستان هست 🙂
بیاین با هواپیمای خیالی رنگی رنگی یک هفته به این کشور سفر کنیم و هر روز یه عالمه مطالب جذاب در این مورد یاد بگیریم 🙂

امروز روز سوم گرجستان گردی هست و شهر تفلیس و جاذبه های اون رو معرفی میکنیم.

h1-

تفلیس یک شهر زیبا و قدیمی است که در طول تاریخ تغییر و تحولات زیادی را تجربه کرده است ، در این پست دیدنی های این شهر را معرفی میکنیم.

1-

قلعه ناریکالا

این قلعه در قرن چهارم ساخته شده و نمای زیبایی از شهر را برای شما به نمایش میگذارد. بیشتر دیوارهای این قلعه در قرن هشتم توسط عرب ها ساخته شده است. ایرانی ها و ترک ها در سده های بعدی آسیب هایی به قصر رساندند اما در سال ۱۸۲۷ انفجار انبار مهمات تقریبا کل قلعه نابود شد. کلیسای داخل قلعه در سال ۱۹۹۰ بازسازی شد.

1 2 3 4 5

2-

کلیسای متخی

این کلیسا با منظره زیبای کنار رودخانه و مجسمه کنارش یکی از جاذبه های تفلیس است ، این بنا بین سال های ۱۲۷۸ تا ۱۲۸۹ ساخته شده است و تا امروز بارهای بازسازی شده است.

6 7 8 9

Georgia, Tbilisi, Avlabari, Interior of King David Church, a small church on Metekhi Cliff

11 12 13

3-

فونیکولار

یکی از جاذبه های جالب گرجستان این منطقه است که میتوانید با قطار به بالای تپه بروید و از منظره زیبای شهر و رستوران ها لذت ببرید.

14 15 18 19

4-

برج ساعت

یکی از نمادهای اصلی تفلیس یک برج درهم و برهم ساعت است که شبیه نمایش های عروسکی داستان پریان است. این برج در راس ساعت درش باز میشود و عروسکی از آن بیرون می آید. این ساعت چند سال گذشته توسط یم هنرمند فرانسوی ساخته شده است.

20 21 22

5-

میدان آزادی

یکی از میدان های اصلی شهر است ، در زمان استقلال طلبی گرجستان از شوروی سابق انقلابیون در این منطقه تجمع میکردند ، امروزه بسیاری از جشن ها و تجمعات نیز در این میدان انجام میشود.

23 24 25 26

6-

پل صلح

شهر تفلیس علاوه بر جاذبه های تاریخی بناهای معماری زیبایی هم دارد ، از جمله آنها میتوان به پل صلح اشاره کرد ، علائه بر ظاهر زیبا در این منطقه کافه ها و گالری های دیدنی هم وجود دارد.

 27 28 29

Georgia, Tbilisi City, The Peace Bridge

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. آنی(ani pyn)
    ۲۴ آبان ۱۳۹۵

    تفلیس علاوه بر تمام این جذابیت هایک خیابون معروف داره به نام شاردنی…از توی خیابون اصلی چند تا پله میخوره و میره پایین و انگار وارد یه دنیای رنگی و شاد میشین.این خیابون پر هست از کافه ها و رستوران های رنگی با موسیقی های زنده و شاد.

    و بنا بر تجربه میگم بهتره هتل رو در حوالی همون خیابون های نزدیک به پل صلح و دریاچه و تله کابین انتخاب کنید( مثل خیابون متخی که پر از هتل هست) که دسترسی به معروف ترین جاذبه های تفلیس براتون راحت تر باشهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...