رنگی یاب – میوه هایی که تبدیل به چرم شدن - رنگی رنگی

رنگی یاب – میوه هایی که تبدیل به چرم شدن

رنگی یاب – میوه هایی که تبدیل به چرم شدن

آدم های رنگی اجازه نمیدن تا رویاها و ایده هاشون در گوشه ی ذهن خاک بخوره. با برنامه ریزی و انگیزه برای واقعی شدنشون تلاش میکنن و به قشنگی های زندگی اضافه می کنن. این افراد بهمون یاد میدن که نه تنها میشه رویاها رو عملی کرد، بلکه میتونیم با کمکشون دنیا رو به جای بهتری تبدیل کنیم.

heart2

در هر شهری روزانه مقدار زیادی از میوه ها می پوسن و به زباله تبدیل میشن. در شهر روتردام در کشور هلند روزانه بیش از ۳۵۰۰ کیلو میوه دور ریخته میشه. رسیدگی به این زباله ها هزینه ی بالایی داره و برای همین هم به صورت غیر قانونی دفع میشن. اما دو آدم رنگی تصمیم گرفتن ساده از کنار این مسئله رد نشن و به این ضایعات زندگی دوباره ای بدن.

star2

این دو پسر هلندی بعد از کلی تلاش تونستن میوه ها رو به چرم میوه ای یا Fruitleather تبدیل کنن و با اون ها وسایل تزئینی، ساک های خرید و .. بسازن. در واقع ضایعات میوه ها رو جمع میکنن، میپزن و آب اون رو میگیرن و کاری میکنن تا به یک چرم میوه ای تبدیل بشه و به مشتریانشون این اطمینان رو میدن که این اجناس بوی بدی نمیدن و برای حشرات هم جذاب نیستن.

این حرکت میتونه آینده روشنی داشته باشه و نه تنها باعث کاهش زباله میشه، بلکه میتونه مصرف چرم حیوانی رو هم کاهش بده. اطلاعات بیشتر رو میتونین از طریق fruitleather.nl به دست بیارین.

heart2

از این دست فعالیت ها، کسب و کارها، افکار و ایده ها در اطراف ما زیاد هستن و ما در رنگی یاب سعی می کنیم تا اون ها رو به شما معرفی کنیم. آشنایی با این آدم های رنگی و کسب و کارهای خلاقانه می تونه تلنگری باشه که بهمون میگه شاید نفر بعدی ما باشیم که به آرزوهامون جامه ی عمل می پوشونیم و قهرمان رنگی زندگیمون میشیم.

star2

اگر شما هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسین که با معرفی کردنشون میتونیم قدمی برای ساخت دنیای رنگی تر برداریم حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بدین تا با بقیه ی آدم های رنگی به اشتراک بگذاریم.

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. نیلوفر
  ۷ شهریور ۱۳۹۸

  چه ایده جالب و مفیدی ?
 2. مریم
  ۷ شهریور ۱۳۹۸

  جالب بود. میوه ها رو بجوشونن میشه لواشک . لواشک چطور ب چرم تبدیل شده جالبه برام. احتمالا راحت تر به محیط برمی گرده
 3. Nazanin
  ۸ شهریور ۱۳۹۸

  من تو یه برنامه تلویزیونی اینو دیده بودم که با میوه چرم درست کرده بودن حتی با خیلی چیزای دیگه که به فکر آدم نمیرسه!!!تازه خیلی هم خوشحال شدم چون دیگه کمتر حیوونارو بخاطر چرمشون میکشن☺ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...