سفر به فرانسه با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز ششم - رنگی رنگی

سفر به فرانسه با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز ششم

سفر به فرانسه با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز ششم

پروژه جهانگردی رنگی رنگی رو اینجا معرفی کردیم .
مقصد این هفته ما کشور فرانسه هست 🙂
بیاین با هواپیمای خیالی رنگی رنگی یک هفته به این کشور سفر کنیم و هر روز یه عالمه مطالب جذاب در این مورد یاد بگیریم 🙂

امروز روز ششم فرانسه گردی است.

اکثرتوریست هایی که به فرانسه میروند مقصدشان پاریس است. توریستی ترین شهر جهان پاریس است. پاریس با زیبایی های خودش شما را مسحور میکند. از رستوران های در فضای باز با تخته های سیاهی که با گچ روی آن نوشته شده plat du jour (ویژه امروز) گرفته تا تمام جاذبه های معماری و تاریخی آن میتواند سفری زیبا را برای شما رقم بزند.

در این پست نکاتی رو میگیم که بهتره قبل از سفر به فرانسه بدونید.

1-

سبک زندگی فرانسوی ها حتما شما را مجذوب خود میکند ، ساندگی در عین شکوه در خیابان های فرانسه دیده میشود. سبک معماری و هنرهایشان نیز از این سبک زندگی الهام زیادی گرفته است.

2-

دوچرخه یکی از وسایل نقلیه ی محبوب پاریسی ها است ، شما هم با آنها همراه شوید در فرانسه به راحتی میتوانیددوچرخه کرایه کنید و به گشت و گذار بپردازید. شما میتوانید در هر زمانی یک دوچرخه کرایه کنید.

3-

در پاریس زمانی که مترو تعطیل میشود میتوانید از اتوبوس ها استفاده کنید که وسایل نقلیه ی قابل قبولی هستند و به خیلی از مکان ها دسترسی دارند. اما در زمان کار مترو ، میتوانید از آن استفاده کنید ، راهنماهای مترو کامل و راحت هستند.

4-

غذا برای فرانسوی ها خیلی مهم است. شما میتوانید در هر زمان و هر جایی که هستید در رستوران های خوب فرانسوی غذا بخورید که در اکثرشان نوآوری های جالبی میتوانید ببینید.

5-

همانطور که قبل تر گفته شده رستوران ها و کافه ها در فرانسه اکثرا فضای باز هم دارند اما جالب است بدانید قیمت استفاده از فضای باز بیشتر است و هرچه رستوران ها به مناطق شلوغ شهر نزدیک تر باشند هزینه ی آنها نیز بیشتر است.

6-

اگر میخواهید برای یک نوشیدنی در فضای باز به یک کافه بروید سر میزهایی که سرویس غذا روی آنها آماده شده اند ننشینید.

7-

در رستوران های فرانسوی گارسون ها مبلغ کافی به عنوان حقوق دریافت میکنند و اکثر محلی ها به آنها انعام نمیدهند و بر خلاف خیلی از کشورها وابسته به انعام ها نیستند.

8-

در مکان های شلوغ مانند مترو و در نزدیکی آثار تاریخی ، مثل هر کشور دیگری مواظب وسایل شخصیتان باشید.

9-

بسیاری از موزه های پاریس در اولین یکشنبه ی ماه رایگان هستند پس منتظر صف های طولانی باشید.

10-

اگر محل اقامتتان در نزدیکی میدان مارشال دوگل باشد به اکثر مناطق دیدنی در پاریس نزدیک تر هستید

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. Maryam
    ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

    چند تا نکته می‌خواستم اضافه کنم، اول این که با جیب‌های پر پول حتما بیایید! پاریس شهر بسیار گرانی است، بخصوص مناطق و جاذبه هایی که در این مجموعه معرفی‌ شدند در گران‌ترین مناطق پاریس هستند. اگر سفرتون بیش از چند روز هست می‌تونید محل اقامتتون رو در خارج مناطق مرکزی شهر انتخاب کنید و هزینهٔ سفر رو کمتر کنید. رفتن از این مناطق به مرکز شهر وقت زیادی نمی‌‌گیرد. همینطور اگر زمان اقامتتون همزمان با journees de patrimoine (روزهای میراث) در ماه سپتامبر یا fete de la musique (جشن موسیقی‌) در ژوئن هست، حتما نگاهی‌ به برنامهٔ اونها بندازید. در journee de patrimoine می‌تونید از بسیاری از مکانها که در روزهای عادی به روی عموم باز نیستند بازدید کنید، ساختمان‌های رادیو و تلویزیون، استودیو‌های ضبط، وزارتخانه ها، بانک مرکزی … و حتّی کاخ الیزه. البته حتما منتظر صفهای طولانی‌ هم باشید. fete de la musique هم فرصتی برای تجربه ای‌ فوق‌العاده از اجراهای موسیقی‌های مختلف در خیابان‌های شهر به دست میدهد.
  2. محدثه
    ۱۰ تیر ۱۳۹۹

    کاش راجب هزینه خب نمیگفتید تازه تو رویام غرق شده بودم خب ما که پول رفتنشو نداریم اما خیالش بی هزینس تو ذوقم خورد و انگار از کابوس پریدم☹️?ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...