با دنیای لحاف های بی تیلورآشنا بشین - رنگی رنگی

با دنیای لحاف های بی تیلورآشنا بشین

با دنیای لحاف های بی تیلورآشنا بشین

سلام! اسم من برایانا تیلوره. من به همراه نامزدم جف، و سه تا گربه م در یک منطقه ی جنگلی در ماساچوستِ غربی زندگی میکنم. من لحافها و وسایل دوختنی فروشگاه لحاف بی تیلور رو درست میکنم. همچنین مدرک هنری از دانشگاه هولیوک دارم و کارهای هنریم رو در فروشگاه دیگه ام در اتسی به نام برایانا تیلور به فروش میگذارم.

btaylor-007

etsy-featured-shop-btaylor-quilts-002

مادرم وقتی تقریبا ۶ ساله بودم خیاطی و دوخت و دوز رو به من یاد داد. اون دوره های خیاطی گذرونده بود و همیشه برای خودش، خواهرم و من لباسای زیبایی میدوخت. اون عاشق الگوها و بافت ها و فشن بود، و همچنین به منم یاد داد که چطور پارچه برای کار انتخاب کنم، از الگو استفاده کنم و با چرخ خیاطی کار کنم. من اولین لحافم رو در سال ۱۹۹۹ دوختم که یه لحافه بزرگه دست دوز بود. یه سال طول کشید تا من ساختنِ اون لحاف رو تموم کنم ولی این کار خیلی سرگرم کننده بود و نتیجه ی زیبایی هم با خودش به ارمغان آورد. در آخر من دوخت و دوز لحاف با ماشین رو طی دوره های آموزشی یاد گرفتم. و این همه چیز رو عوض کرد!

etsy-featured-shop-btaylor-quilts-003

etsy-featured-shop-btaylor-quilts-005

در سال ۲۰۰۷ وقتی برای اولین بار به اتسی اومدم فقط چیزای کوچیک مثله زیر لیوانی و دستمال میفروختم. اون موقع ها کم کم داشتم بین زندگیم و شغل رویاییم تعادل ایحاد میکردم و کم کم این خلاقیت و تفریحم رو تبدیل کردم به شغلِ واقعیم. خیلی کم پیش میومد که وقت درست کردن یه لحاف رو داشته باشم ولی برنامه ریزی کردم که هرسال  چند تا بدوزم. در سال ۲۰۱۱ یه ماشین لحاف دوزی خریدم و با اون تونستم لحاف های بزرگتری – اندازه ی تخت خواب- بدوزم. مدتی بعد از این ماجراها تصمیم گرفتم فروشگاه لحاف فروشیم رو به طور جدی دنبال کنم. و کسب و کار خودم رو راه بندازم.

etsy-featured-shop-btaylor-quilts-003

BtaylorQuilts-27a

بخش عمده ی انگیزه و اشتیاق من از طبیعت و هنرهای دیگه تامین میشه. طی دوران تحصیلم در موردِ پرسپکتیو فضایی و ایجاد عمق با رنگ ها یاد گرفتم، و از این ها هم در ساختن لحاف هام استفاده میکنم. چون همیشه بین درختها زندگی کردم، وقتی به یه مکان ساحلی مثل انگلستان یا یه جای بیابانی مثل کلرادو و آریزونا میرم شدیدا تحت تاثیر رنگ ها و منظره ی بی حد و حدود جلوی روم قرار میگیرم. شکی درش نیست که این تجربیات هم مانند هنرهای مدرن روی کار من تاثیر میگذارن و برام انگیزه بخش هستن.

BtaylorQuilts-13a

BtaylorQuilts-11a

من همیشه عاشق کار مونوکروماتیک بودم، وقتی یه رنگی رو انتخاب میکنی بعد رنگای روشنتر و تیره تر طیف اون رو برای گسترده کردن سطح به کار میبری. چند تا پالت آماده درست کردم که توشون حدود اون طیف ها مشخص شدن. درست کردن لحاف ها شاید به نظر کار ساده ای بیاد به این صورت که تصور کنید   چند تا تکه از پارچه های مختلف رو به هم دوخته و لحاف رو درست میکنیم ؛ ولی اصلن اینطور نیست و تنظیم طیف رنگها کار بسیار مشکلیه. من یه سری پارچه دارم که دائما رنگها شون رو تغییر میدم؛ هر کار جدید برای من مساوی یه چالش جدیده. درست کردن یه محصول از محصولات من واقعا وقت گیره و  به همین خاطر هم قبلا ها هیچوقت روی دو پروژه همزمان کار نمیکردم.با گذشت سالها کم کم یاد گرفتم که چطوری از پس ساختن چند تا لحاف همزمان بربیام و چند تا پروژه رو با هم تکمیل کنم. قدم به قدم درست کردن لحاف هارو دوست دارم؛ خریدِ پارچه، شستن، خشک کردن، اتو کردن، بریدن، و کنار هم گذاشتن و دوختنشون.

BtaylorQuilts-19a

btaylor-008

از طریق اتسی میتونیم به یه شبکه ی جهانی فروش دسترسی پیدا کنیم؛ هرکسی تو دنیا میتونه محصولات من رو ببینه. من لحاف هام رو به ترکیه، ژاپن، استرالیا، بریتانیا، و خیلی کشورهای دیگه هم فرستادم. مردم به اتسی اطمینان دارن و به عنوان یه زمینه برای فروش بودن این اطمینان خیلی مهمه. اتسی نقش بزرگی رو تو عشق من به کارم ایفا میکنه. برنامه ریختم که یه کارگاه مخصوص لحاف دوزی درست کنم. دوست دارم کسب و کارم رو گسترش بدم، و یکی از راه های این گسترش جذب کارآموزهای بیشتر و کار کردن روی پروژه های بیشتره.

منبع

فروشگاه اتسی برایانا تیلور

shop1

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. نسترن
  ۴ شهریور ۱۳۹۴

  فوق العاده بود. چقدر رنگاشون زنده است! 🙂
 2. نیلوفر
  ۴ شهریور ۱۳۹۴

  دوووست داشتم
 3. معصومه
  ۵ شهریور ۱۳۹۴

  سلام. ممنونم رنگی رنگی. کارهاشون عااااالی بود.
 4. ثمین
  ۵ شهریور ۱۳۹۴

  واقعا عالی بود
 5. اميدرضا
  ۵ شهریور ۱۳۹۴

  حیف اتسی ایرانو تو لیست تحریماش نگه داشته…
 6. farzaneh
  ۵ شهریور ۱۳۹۴

  بسیار زیبا و فوق العاده بود
  موفق باشینارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...