بلند شو قهرمان، برای رویاهات تلاش کن - رنگی رنگی

بلند شو قهرمان، برای رویاهات تلاش کن

بلند شو قهرمان، برای رویاهات تلاش کن

یک آدم رنگی برای زندگیش و آینده ش رویاهایی داره که می دونه رسیدن به این رویاها سختی های خودش رو داره باید براشون تلاش کنه. اصلا همین سخت کوشی های مسیر رسیدن به رویاهاست که دست یافتن به اون ها رو شیرین تر می کنه.

برای اینکه رویاهامون رو به واقعیت تبدیل کنیم باید شش رفتار رو در خودمون پرورش بدیم :

1

سخت کوش باشین:

هیچ موفقیتی یک شبه به وجود نمیاد. این موضوع رو فراموش کنین. ممکنه شنیده باشین برنامه نویسی در یک مدت کوتاه برنامه ی موفقی رو نوشته و یک دفعه به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده. اما این تمام داستان نیست. در پشت این پیروزی قدم های کوچیک و بزرگی بوده که ازشون صحبت نشده، تلاش های شبانه روزی اون برنامه نویس، درس خوندن ها و تحقیق کردن ها و حتی بارها شکست خوردن هاش رو نشنیدیم. تمام این اتفاقات قدم های مهمی بودن که بدون اونها هیچ موفقیتی به دست نمی اومد. پس یادمون باشه موفقیت یک شبه معمولا نتیجه ی کارهایی طی سال های طولانی بوده که فقط یکباره جوابشون رو گرفته.

2

در مورد هدف هاتون با کسی صحبت نکنین:

ممکنه خیلی دوست داشته باشین از اهداف و رویاهاتون برای دوستان، اعضای خانواده تون صحبت کنین و قطعا اونها هم با حرف های محبت آمیزشون شمارو تشویق و حمایت کردن و شما پر از حس خوب شدین. اما علم روانشناسی معتقده با اینکار ذهن شما فکر میکنه به هدفش رسیده و درواقع حس رضایت “دست یافتن به هدف” رو تجربه می کنه و این باعث میشه از اون به بعد انگیزه ی کمتری برای سخت کوشی و تلاش در مسیر داشته باشین. این موضوع به صورت کامل در این ویدئوی سخنرانی ted بحث شده.

3

مسئولیت رسیدن به رویاهاتون رو بپذیرین:

یکی از جملاتی که رنگی رنگی همیشه بهش معتقده این هست که هر آدمی تنها قهرمان زندگی خودشه. اگر قرار باشه کسی شمارو به اهدافتون برسونه، اون آدم خودتون هستین. اگر شکست خوردین نمی تونین کسی رو مقصر بدونین و بهتره بپذیرین کوتاهی از خودتون بوده و از اشتباهتون درس بگیرین، دست به زانوهاتون بذارین و دوباره بلند شین. رسیدن به رویاها سخت هست ولی غیر ممکن نیست.

4

ثابت نمونید حتی اگر به هدفمون رسیدید:

یک نویسنده رو در نظر بگیرین. این نویسنده با تلاش خیلی زیاد کتاب اولش رو با موفقیت به فروش رسونده و با تلاش کمتر میتونه کتاب دومش رو تا حد قابل قبولی بفروشه و به موفقیتی نسبی برسه. اما اگر برای خودش هدف جدیدی تعیین کنه و اونقدر تلاش کنه که حتی کتاب دومش رو خیلی بیشتر از قبلی بفروشه انگیزه و امید بیشتر و در نتیجه پیروزی بیشتری رو به خودش هدیه داده. این مثال جالب به صورت کامل تر در این ویدئوی سخنرانی TED که در مورد رسیدن به اهداف هست، آورده شده.  پس بعد از فتح یک قله دست از کار نکشین، قله های جدیدی انتخاب کنین.

5

هدفی رو انتخاب کنید که بهش علاقه دارید:

یک بار بشینین با خودتون خلوت کنین، یک کاغذ بردارین و از علاقه هاتون بنویسین. چشماتون رو ببندین و خودتون رو در جایگاهی که به عنوان هدف تعیین کردین ببینین. از چیزی که میبینین غرق لذت و شادی میشین؟ چون این مهم ترین عامله که بهمون انگیزه میده تا تهش بریم. یادتون باشه اگر هدفی رو دوست نداشته باشین نمیتونین صد در صد توانتون رو در مسیر رسیدن بهش خرج کنین نذارین عوامل مختلفی مثل پول یا حرف بقیه براتون رویا سازی کنه و حتی باعث شکست بعد از پیروزی بشه. عاشق هدفتون باشین، اینطوری با علاقه تلاش می کنین و تسلیم نمی شین.

6

از مسیر لذت ببرین:

رسیدن به اهداف حس فوق العاده ای هست اما قرار نیست تمام زندگیتون حول اون بچرخه. ممکنه گاهی برای رسیدن به یک هدف سال های زیادی رو صرف کنین. اگر از مسیر رسیدن به اون رویا لذت نبرده باشین بعد از رسیدن به  هدف متوجه میشین خیلی از سالهای زیبای زندگیتون رو بدون اینکه حسشون کنین از دست دادین. زندگی لحظه ای که به هدف میرسین نیست.مسیری هست که طی می کنین و تنها راه رسیدن، لذت بردن از این مسیر هست. با این تفکر از اشتباهات درس می گیرین از سراشیبی ها نمی ترسین بلکه میدونین هر سراشیبی فرصتیه که دوباره سربالایی رسیدن به رویاهاتون رو پیدا کنین.

منبع اول

منبع دوم

منبع سوم

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. دلارام
  ۱۱ مرداد ۱۳۹۷

  Mese hamishe alieee
 2. ثمین
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۷

  عالی بود????
  کشف قله های جدید پس از فتح یک قله همون هیجان پویا بودن و در جریان بودن یک زندگی شاد و رنگیه✌
 3. مینا
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۷

  وای رنگی رنگی جان این مطلب فوقالعاده بووووود مررسی مررسی
 4. زهرا
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

  مرسی رنگی رنگی جان!
  خیلی زیبا و امیدوار کننده بود(:
 5. زینب
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

  مرسی رنگی رنگی جون خیلی عالی بود.
 6. فاطمه
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

  عالی بود??
 7. روشنک
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

  ممنون رنگی رنگی?
 8. فاطمه
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

  خیلییییییییییی عالییییی بودددددددد…شما خیلیییی خوبییین…خوب بمونید برامون*-*♥
 9. فرناز
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

  خیلی خیلی ممنون??
 10. YaC
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

  مررررسییییی آخه از اینهمه انگیزه و انرژی❤❤❤
 11. Selin
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

  Kheili ham khob o omidvar konande
  Man az hala bishtar talash mikonam;)
  Mrc Rangi Rangi•-•
 12. zyzy
  ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

  من واقعابه این که میگن هدف هاتون رو به کسی نگید اعتقاد دارم چون هرکاری که بخوام بکنم رو اگر به کسی بگم میدونم که دیگه اون کارو انجام نمیدم.
  رنگی رنگی جونم من واقعاااااااا دووووست دارم بااین پست هایی ک میزارن امیدوارم موفق باشی همیشه:)
 13. فاطمه
  ۱۵ تیر ۱۳۹۹

  سلام
  وای مرسی رنگی رنگی جان که رویاهای ما اینقدر براتون مهمه 🙂
 14. آرامش
  ۱۰ مهر ۱۳۹۹

  رنگی رنگی جان مثل همیشه عالی بود مرسی ازت❤️???ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...