نرم‌افزاری برای کاهش وب‌گردی در زمان کار - رنگی رنگی

نرم‌افزاری برای کاهش وب‌گردی در زمان کار

نرم‌افزاری برای کاهش وب‌گردی در زمان کار

کارهای زیادی دارید که باید با رایانه‌تون اون‌ها رو انجام بدید، ولی شبکه‌های اجتماعی، فروم‌ها و کلی وب‌سایت دیگه هستن که به‌طور مرتب و نه‌چندان تصادفی توی مرورگر اینترنتی‌تون جا خوش می‌کنن و تا سر کارهاتون برگردید، کلی زمان ازتون می‌گیرن؟! خب، ظاهراً این مشکلِ خیلی از کاربرها بوده و هست؛ به حدی که نرم‌افزارهایی هم براش نوشته شده. FocalFilter یکی از همین نرم‌افزارهاست که می‌تونه برای افزایش بازدهی شما در این مواقع به‌تون کمک کنه.

FocalFilter یک نرم‌افزار رایگان و کم‌حجم، ویژه سیستم‌عامل ویندوزه. کاری که FocalFilter انجام می‌ده اینه که به‌طور موقتی، جلوی دسترسی به وب‌سایت‌هایی که وقت کاربر رو تلف می‌کنن می‌گیره. این‌طوری، کاربرهایی که به‌خاطر زیاد سر زدن به شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های موردعلاقه‌شون، از کارهای ضروری‌ای که باید پای رایانه انجام بِدن غافل می‌مونن، می‌تونن مقداری به خودشون سخت بگیرن و زمان‌شون رو بهتر مدیریت کنن. این نرم‌افزار در ویندوزهای XP، ویستا، ۷ و ۸ قابل نصبه و با مرورگرهای IE، فایرفاکس، کروم و سافاری سازگاری داره.

نرم‌افزار FocalFilter رو می‌شه به‌طور رایگان از سایت رسمی‌ش دانلود کرد. بعد از نصب و اجرا کردن نرم‌افزار، کافیه کلید Edit My Site List رو بفشارید و آدرس سایت‌هایی رو که مرتب وقت‌تون رو می‌گیرن و دوست ندارید که در زمان کار به‌شون سر بزنید در لیست مربوطه وارد کنید (هر سایت در یک خط جداگانه). بعد باید مدت بلـوک شدن وب‌سایت‌ها رو تعیین کنید و در پایان، روی کلید Block My Site List کلیک کنید. در اینجا احتمالاً لازم باشه که از مرورگر اینترنتی‌تون خارج بشید و اون رو دوباره اجرا کنید تا نرم‌افزار بتونه کارش رو آغاز کنه. بعد از اینکه دوران تبعید وب‌سایت‌ها به پایان رسید هم شاید لازم باشه که برای دوباره باز شدن اون‌ها، مرورگرتون رو ببندید و دوباره اجرا کنید. نرم‌افزار FocalFilter در پس‌زمینه کار می‌کنه و بعد از اینکه کارش رو شروع کرد، دیگه پنجره‌ش دیده نمی‌شه. با این حساب، کاربرها نمی‌تونن پیش از زمان تعیین‌شده توسط خودشون، به سایت‌های وقت‌گیر دسترسی داشته باشن؛ حتی بستن پروسه نرم‌افزار هم نمی‌تونه در این مورد به اون‌ها کمکی بکنه! البته با راه‌اندازی سیستم و ورود دوباره به محیط ویندوز می‌شه پیش از فرا رسیدن زمان مشخص‌شده، دوباره به سایت‌های بلـوک‌شده دسترسی پیدا کرد.

برای استفاده از FocalFilter باید dotNET Framework 4 روی ویندوزتون نصب باشه. نصاب این فریم‌ورک رو می‌تونید از اینجا دریافت کنید.

و اما یک توضیح برای کاربران ویندوز ۸: در این نسخه از ویندوز، چنانچه سیستم‌تون رو برای دسترسی دوباره (و زودتر) به وب‌سایت‌ها ریست کردید، باید پس از ورود دوباره به ویندوز وارد حالت Desktop بشید (برای توضیحات بیشتر، یک نگاه به اینجا بندازید).

وب‌سایت FocalFilter

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...