رنگی یاب – فرش و گلیم فرزانه - رنگی رنگی

رنگی یاب – فرش و گلیم فرزانه

رنگی یاب – فرش و گلیم فرزانه

اکثر کسب و کارهای خلاقانه، تغییرات سازنده، اتفاقات ارزشمند و خوشحال کننده و ماجراهای رنگی، از یک ایده شروع شدن. هدفی که در یک ذهن رویاپرداز شکل گرفته، رشد کرده و در نهایت گره از مشکلی باز کرده و یک بهونه دیگه برای شادی به دنیا اضافه کرده.

خبر خوب این هست که از این دست افراد، افکار، کسب و کارها و ایده ها در دنیا کم نیستن و ما در بخش رنگی یاب سعی می کنیم هربار، یکی از اون ها رو در گوشه ای از دنیا پیدا کنیم و با تو به اشتراک بگذاریم. این موضوع باعث میشه تا علاوه برشناخت و حمایت از اون ها، ازشون ایده و انگیزه بگیری و باور داشته باشی که رویاهات ارزش واقعی شدن رو دارن.

شاید یکی از شناخته شده ترین و ارزشمندترین هنرهای ایران، فرش و گلیم بافی باشه. هنری که هرچقدر در موردش اطلاعات بیشتری کسب می‌کنی متوجه میشی تنوع بی حد و اندازه ای داره و پر از جزئیات خلاقانه و شگفت انگیزه. امروز در رنگی یاب به سراغ کسب و کاری میریم که بهت کمک میکنه تا بخشی از این هنر زیبا رو در خونه ات داشته باشی.

فرزانه رضایی، گلیم های سوزنی یا ورنی میبافه. گلیم های فرش نمایی که به گفته خودش به سبک پود پیچی بافته میشن. این هنرمند در بافت گلیم ها از الیاف طبیعی مثل پشم، ابریشم و پنبه استفاده می‌کنه. نکته خلاقانه در ارتباط با این کسب و کار، استفاده از این طرح های سنتی با کاربردی مدرن هست. مثلا میتونی یک تابلو از گلیم داشته باشی، یا اینکه به صورت زیرلیوانی، زیر بشقابی و یا حتی کوسن ازش سفارش بدی.

میتونی برای دیدن جزئیات و عکس های بیشتر از صفحه اینستاگرام farzaneh_rug کمک بگیری. یادت نره اگر از کارهاش لذت بردی، حتما اون رو به بقیه معرفی کنی تا ازش حمایت بشه.

اگر تو هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسی که با معرفی کردنشون میتونیم قدمی برای ساخت دنیایی زیباتر برداریم حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بده تا با بقیه به اشتراک بگذاریم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. بنیتا
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

  سلام . تقویم رومیزیاتون پس کی میاد ؟ 🙁
 2. شیما
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

  من یه پیشنهاد دارم یه نمونه پر شده از پلنر رنگی رنگی بزارید ادم بدونه چطور باید استفادش کنه
  • رنگی رنگی
   ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

   تمام پلنرهای ما روی هر بخشش عنوان نوشته شده
   عناوین کاملا واضح هستن:)
 3. yekimeslehamee
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

  خیلی خیلی قشنگن و صددرصد پرزحمت…
  طرح های سنتی واقعا حال و هوای قشنگی دارن
 4. Hasti
  ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

  خیلی سنتی و زیبا بود
 5. Melina
  ۲۲ اسفند ۱۳۹۹

  سلام رنگی رنگی ?
  رنگی رنگی میتونی ایده برا سفره هفت سین بزاری؟
  • رنگی رنگی
   ۲۳ اسفند ۱۳۹۹

   سلام دوست خوبم
   میتونین واژه هفت سین رو در سایت جست و جو کنین و از مطالبی که قبل تر منتشر کردیم استفاده کنینارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...