کسب و کاری از جنس گل های باغچه - رنگی رنگی

کسب و کاری از جنس گل های باغچه

کسب و کاری از جنس گل های باغچه

اسم من کری هرره و من یک عکاس در شهر یارموف، ایالت مین در ناحیه نیوانگلند ایالات متحده هستم.

دوره‌های آموزشی سرامیک رو گذروندم و برای یه مدت گلدون، مجسمه و ظروف می‌ساختم و شکاف‌ها و ترک‌های ظروف رو با عکس‌های برگردون از گل‌ها تزیین می‌کردم. بعد از به دنیا اومدن دخترم، عکس‌گرفتن از گل‌ها رو شروع کردم. در اون زمان توی خونه‌ای در شهرکنبانک در ایالت مین زندگی می‌کردیم که یک باغ از گل‌های صدتومنی داشت. یه بعدازظهر که من در باغ با طرح‌های روی چوب مشغول بودم، شروع کردم گل‌ها رو روی اونها گذاشتن و متوجه شدم شکل‌های گل‌ها شبیه به اون طرح‌هاست. به این توازن علاقه پیدا کردم و ادامه کار رو در پیش گرفتم.

kari-herer-001

والدینم و فرزندم منابع مهم الهام من هستن. مادرم یک تصویرگر فوق‌العاده و پدرم یه معلم کلاس علوم پایه هفتم هستش. با انواع حیوون‌ها در خونمون بزرگ شدم.  ما اردک نگه می‌داشتیم و تخم‌گذاشتن پروانه‌ها رو در زیر میز آشپزخونه نگاه می‌کردیم. پدرم سوسک‌ها رو در جعبه‌ای در زیرزمین نگه می‌داشت و از اونجاییکه اون به خوبی تاکسی‌درمی(پرکردن پوست حیوانات با کاه و غیره) انجام می‌داد ما گاهی حیوون‌های مرده توی فریزر پیدا می‌کردیم. این نمایش از حیوون‌ها و مرگ و زندگی اونها، من رو در سال‌های اولیه زندگیم به طبیعت علاقه‌مند کرد.

kari-herer-tape kari-herer-flowers kari-herer-process kari-herer-final-001

اید ‌هام روبرای طرح اولیه، از زندگی روزانه‌ام می‌گیرم. به طور مثال، زمانیکه دخترم کلت ازم یه همستر به عنوان حیوون خانگی خواست، یه همستر در دفتر طرح‌هایم شکل گرفت یا آخرین چاپ دارکوب من زمانی خلق شده که روزها صدای یه دارکوب رو بیرون از پنجره می‌شنیدم. روال کاری به این شکله که اول طرح رو با کامپیوتر می‌کشم، تصویر رو چاپ می‌کنم و گل‌هارو از بالای تصویر مرتب می‌کنم و در گام آخر از هردوی اون‌ها عکس می‌گیرم. بیشتر از گل‌های باغ و حیاط خودم استفاده می‌کنم اما گاهی از شکوفه‌های مرکز تبادل گل بوستن استفاده می‌کنم. چیدمان گل‌ها یک فرآیند خسته‌کننده است که شامل خلال‌دندون، موچین و کلی حرکت‌های میکروسکوپی می‌شه. تمامی تصویرها در استودیوی من گرفته می‌شن که درواقع فقط یه گاراژ با یه گرم‌کننده است.عادت دارم با نور طبیعی کار کنم اما آلان اکثراً در شب کار می‌کنم، زمانیکه بچه‌هام خواب باشن.

kari-herer-computer

باور دارم که تعهد به طرح اولیه یه پروژه خیلی مهمه. ساختن این تصاویر رو از سال ۲۰۰۷ شروع کردم و هنوز هم دارم روش کار می‌کنم. هر روز یاد می‌گیرم و خودم رو مجبور می‌کنم که بهتر کار کنم یا با تغییر در چینش گل‌ها، تغییر در تابوندن نور و یا صبرکردن تا زمانیکه بهترین لحظه برای گرفتن تصویر از اونها فرا برسه.  تفاوت بین کار امروزم با کار سال‌های گذشته‌ام کمه، اما مهمه. اگه شما برای مدت طولانی یه کار رو انجام بدید، شما می‌تونید اون کار رو خالص کنید؛ اونقدر این کار رو انجام می‌دید تا خسته بشید و در اون زمانه که می‌تونید کار بیشتری ارائه بدید. من فعلاً قصد ندارم کارهام رو در یه گالری ارائه بدم چون هنوز آماده نیستند اما در آینده این کار رو خواهم کرد. در این بین، دریافت تقدیر از Martha Stewart Living (مجله و برنامه تلویزیونی درباره دکوراسیون خانه) یا یه قرارداد با Anthropologie  (یک برند چندکاناله در حوزه سبک زندگی، هنر، فرهنگ و طراحی ) چیزهایی هستند که من رو به ادامه کارم تشویق می‌کنند، البته مردم  هم مشوق من برای این راه هستند.

kari-herer-tape-box

عاشق اینم که می‌تونم به یه مشتری آنلاین محصولی با کیفیت باورنکردنی بدم. زمانیکه اونها رو با ارسال سریع سفارش‌هاشون، کاغذ‌های عالی، بسته‌بندی زیبا یا یادداشتی برای تشکر از اونها، شگفت‌زده می‌کنم دوست دارم. یه سیاست تضمین رضایت دارم که در اون به مشتری‌هام این اطمینان رو می‌دم که در صورتیکه اتفاقی برای چاپ بیفته، تصویر تعویض می‌شه و البته این اطمینان دوطرفه است، چونکه بعد از این همه سال من یادگرفتم که می‌تونم به مشتری‌هام اعتماد کنم و اون‌ها با من در یک تیم هستند.

kari-herer-studio kari-herer-owl il_570xN.463004907_e0kj kari-herer-peacock1

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. الهام
  ۲ مرداد ۱۳۹۵

  سلام رنگی جان
  لطفا از کسب و کار ها و استارت آپ های ایرانی بیشتر مصاحبه بگذارید.
  هم اینجا هم توی رادیوتون.
  مرسی.
  • رنگی رنگی
   ۳ مرداد ۱۳۹۵

   ممنون از پیشنهادتون ، در برنامه های آینده مون هست 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...