سفر به انگلستان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم - رنگی رنگی

سفر به انگلستان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم

سفر به انگلستان با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم

پروژه جهانگردی رنگی رنگی رو اینجا معرفی کردیم .
مقصد این هفته ما کشور انگلستان هست 🙂
بیاین با هواپیمای خیالی رنگی رنگی یک هفته به این کشور سفر کنیم و هر روز یه عالمه مطالب جذاب در این مورد یاد بگیریم 🙂

امروز روز دوم انگلستان گردی است و شهر لندن رو بهتون معرفی میکنیم.

s2-

لندن پایتخت بریتانیاست و سالانه ۱۵ میلیون نفر از آن بازدید میکنند. از جاذبه های فرهنگی گرفته تا قصرهای سلطنتی ، خرابه های امپراطوری روم ، کلیساها و نشانه های خاص این شهر ، همه باعث جذب توریست های زیادی میشود.

در اینجا ۶ جاذبه معروف این شهر زیبای انگلستان رو معرفی میکنیم.

1-

کاخ باکینگهام

این کاخ محل سکونت خانواده سلطنتی و نماد پادشاهی این کشور است.

یکی از دیدنی های این کاخ مارش نظامی موقع تغییر شیفت گارد ویژه ملکه هست. در تابستان ها که ملکه در قصر تابستانی خود در اسکاتلند هست ، بازدیدکنندگان میتوانند بلیط برای بازدید از برخی از اتاق ها ، اصبطل سلطنتی و گالری ملکه تهیه کنند.

1 7 6 5 4 3 2

2-

موزه بریتانیا

این موزه یکی از برترین موزه های جهان است و در آن آثاری از بابلی ها ، آشوری ها ، چین ، اروپا و هرجای دیگر جهان میتوان یافت.اشیا ارزشمندی مانند مومیایی های مصر باستان ، مجسمه رامسس دوم ، مجسمه هایی از قرن چهارم ، سنگ روزتا از جمله معروف ترین آثار این موزه ی انگلستان هستند.

7 14 13 12 11 10 9 8

3-

برج لندن

این برج در شمال رود تایمز قرار گرفته. در طول قرن ها وقایع زیادی در این بنای نظامی رخ داده ، یک قصر سفید آن به دستور ویلیام فاتح در سال ۱۰۷۸ ساخته شده و بقیه قسمت های آن هم بین سال های ۱۲۱۶ ال ۱۲۷۲ ساخته شده است.   این قصر برای کسانی که علاقه مند به تاریخ انگلستان هستند جای بسیار دیدنی ای است.

15 17 16

4-

تاور بریج

این پل که روی رودخانه تایمز واقع شده یکی از معروف ترین بناهای لندن است . ساخت این پل در سال ۱۸۸۴ شروع شد. بخش از پل متحرک است تا کشتی ها از زیر آن عبور کنند. تاور بریج در نزدیکی برج لندن قرار گرفته است.

18 21 20 19

5-

برج ساعت بیگ بن

هیچ چیز بهتر از این ساعت ۹۷ متری نمیتواند نماد لندن و حتی انگلستان باشد ، نام اصلی این بنا “برج سنت استفان کاخ وست‌ مینستر” است که در نزدیکی پارلمان این شهر قرار دارد ، و بیگ بن نام زنگ بسیار بزرگی است که در داخل برج قرار دارد.

برج ساعت بیگ بن لندن

24

برج ساعت بیگ بن انگلستان

6-

کلیسای وست مینستر

این بنا از قرن ۷ میلادی ساخته شده و امروزه یکی از میراث به ثبت رسیده یونسکو است. مراسم ازدواج ، تاج گذاری و تدفین خانواده سلطنتی در این کلیسا برگزار میشود ، بسیاری از پادشاهان ، ملکه ها و افراد مشهور دز این کلیسا دفن شده اند.

 25 30 29 28 27 26

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...