لباسای اضافه رو ببخش - مجله آنلاین رنگی رنگی

لباسای اضافه رو ببخش

لباسای اضافه رو ببخش

مطمئن باشید لباسی که چند ساله دست نخورده تو کمدتون مونده، تا آخر عمرتون هم پوشیده نمی‌شه. این یه اصل ژاپنی تو مدیریت فضاست که می‌گه هر چیزی که دو سال بی استفاده موند، تا ابد بی‌استفاده می‌مونه.

همه ما کلی لباس داریم که اندازه‌مون نیست و امیدواریم یه روز لاغر یا چاق بشیم و بپوشیم‌ش، یا احساس می‌کنیم بهمون نمیاد، یا باید با یه چیزی ست کنیم ولی سال‌هاست این کار رو نکردیم. خیلی از این لباس نو و سالم هستن ولی به هرحال پوشیده نمی‌شن.

همینطور توی انبار خونه‌مون کلی ظرف و ظروف، پتو، کیف و کفش، بخاری، فرش و موکت و … داریم که سال‌هاست استفاده‌ای ازشون نکردیم. هر کدوم از این چیزایی که ما هیچ نیازی بهشون نداریم و شاید حتی یادمون نباشه که داریم‌شون، می‌تونه مشکل یک یا چند نفر رو حل کنه.

آدمای زیادی هستن که طول سال رو تو خیابون می‌خوابن، خانواده‌های زیادی هستن که وسیله گرمایشی توی خونه‌شون ندارن، بچه‌های زیادی تو شهرمون هستن که لباس گرم و مناسبی ندارن. خب چرا همه این وسایل رو تو یه کارتن نذاریم و با صرف چند ساعت وقت این‌ها رو به دست کسانی که بهش نیاز دارن نرسونیم؟ پیدا کردن آدم‌های نیازمند کار سختی نیست.

می‌تونید اولین بچه‌ دستفروش یا زباله‌گردی رو که دیدید صدا کنید و این وسایل رو بهش بدید. به غیر از این می‌تونید به یکی از دفاتر انجمن‌های خیریه برید و این وسایل رو به اون‌ها ببخشید.

با این کار هم خونه‌تون رو از وسایل بلااستفاده خالی کردید و هم به چند نفر کمک کردید. دست به کار شید. شاید خیریه فعال و خوبی پیدا کردید و تشویق شدید سری به خونه اقوام و دوستان‌تون بزنید و انبار و کمدهای اون‌ها رو هم خالی کنید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. م.م
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۱

  هرسال نزدیک نوروز لباسا و وسایل اضافی رو جمع میکنم میذارم دم در هرکی لازم داشت بر میداره
  در ضمن سایت خیلللللللی عالی دارین متشکر
 2. مهسا
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۲

  هر از گاهی لباسهایی که خودم یا همسرم دیگه نمیپوشیم رو به مامانم میدم تا به افراد نیازمندی که میشناسه بده و خدا رو شکر که جای لباسهایی که میدم با لباسهای جدید و مورد علاقم پر میشه ممنون از سایت قشنگتون
 3. AySan
  ۲ بهمن ۱۳۹۳

  چه کار خوبی ^__^
  من یادم میاد وقتی ابتدایی میخوندیم پتو های اضافی خونه هامونو بده بودیم مدرسه که بفرستن واسه زلزله زده های بم…
 4. باران
  ۶ بهمن ۱۳۹۳

  وقتی به میتونیم به کسی به هر نحوی حتی کوچیک کمک کنیم خودمون حال بهتری پیدا میکنیم.
 5. سيما
  ۲۸ شهریور ۱۳۹۴

  لطفا چند خیریه مطمئن معرفی کنید موسسه مهر گیتی در زمینه کتاب و لوازم آموزشی فعالیت میکنه لباس و اسباب بازی قبول نمیکنند ممنون
 6. منیژه
  ۴ مهر ۱۳۹۴

  خیلی فکر خوبیه گاهی این کارو میکنم ولی کلا برام سخته دل کندن ومیدونم که اخلاق غیر سازنده اییه دارم رو خودم کار میکنم
 7. مینا
  ۲۳ تیر ۱۳۹۵

  رنگی رنگی جان کاش اگر امکانش هست شما خیریه هایی رو معرفی میکردین که بهشون اعتماد دارید
  من نتونستم پیدا کنم جایی رو که دسترسیش برام راحت باشه و کلی لباس رو دستم مونده
 8. مریم
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

  این کار خیلی عالیه
  فقط سعی کنیم وقتی لباسها رو به کسی می دیم تمیز و شسته شده باشن و اگه جایی از لباس پاره شده قبل از اینکه به کسی بدیم حتما بدوزیمش 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...