پروژه یک ماهه پیشگیری از دیابت با رنگی رنگی - روز 15 - رنگی رنگی

پروژه یک ماهه پیشگیری از دیابت با رنگی رنگی – روز ۱۵

پروژه یک ماهه پیشگیری از دیابت با رنگی رنگی – روز ۱۵

شادی و سلامتی نسبت مستقیم باهم دارند، یک آدم رنگی سعی میکنه آگاهیش رو در زمینه سلامت جسم و روانش بالا ببره و مراقب سلامتیش باشه چون این کار کمک میکنه تا شادتر باشه.

در همین راستا رنگی رنگی تصمیم گرفته هر روز یک مطلب کوتاه در مورد یک موضوع مهم در زمینه سلامت جسم و یا روان منتشر کنه، این ها موضوعاتی هستند که خیلی از افراد به اون ها دچار هستند و آگاهی در موردشون میتونه افراد زیادی رو ازشون نجات بده. این پروژه هر ماه با مشارکت یک NGO متخصص در همون زمینه انجام میشه. موضوع این ماه دیابت هست.

star3

اما دیابت چی هست؟

دیابت زمانی رخ میده که بدن توانایی استفاده از گلوکزها رو نداره و سطح گلوکز خون بالا میره. گلوکز یک نوع قند هست که در بدن انرژی تولید میکنه. سطح گلوکز در بدن توسط هورمونی به نام انسولین (که توسط لوزالمعده یا پانکراس تولید میشه) کنترل میشه. در یک مثال ساده تر در واقع انسولین مثل یک در برای قند عمل میکنه تا وارد سلولهای بدن بشن و تولید انرژی بکنند.

دیابت در دو نوع هست ، دیابت نوع ۱ وقتی هست که پانکراس تولید انسولین نمیکنه، و دیابت نوع ۲ زمانی هست که بدن نمیتونه از انسولین تولید شده استفاده کنه و در نهایت گلوکز خون بالا میره.

star1

ما هر روز نکاتی در مورد پیشگیری از ابتلا به دیابت  میذاریم، چون علاوه بر ژنتیک عواملی که مربوط به سبک زندگی ما هست، مثل پرخوری، کم تحرکی، چاقی و .. هم در ابتلا به اون نقش دارند.

در حال حاضر حدود ۵ میلیون نفر در ایران مبتلا به دیابت هستند و این عدد به دلیل ناآگاهی و سبک زندگی ناسالم روز به روز افزایش پیدا میکنه.

star2

15-1

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. شادان
  ۱۵ مهر ۱۳۹۶

  منظورتون آبمیوه هاى غیر طبیعیه دیگه؟چون آبمیوه طبیعى خیلى هم مفیده!
  • رنگی رنگی
   ۱۵ مهر ۱۳۹۶

   منظور هر نوع آبمیوه ای هست که شکر به اون اضافه بشه، این مورد میتونه در مورد آبمیوه های طبیعی هم صادق باشه.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...