دفتر نیایش چطوری زندگی من رو رنگی تر میکنه؟ - رنگی رنگی

دفتر نیایش چطوری زندگی من رو رنگی تر میکنه؟

دفتر نیایش چطوری زندگی من  رو رنگی تر میکنه؟

آدم رنگی جان، حتما برای شما هم پیش اومده که تو اتفاقات روزمره تون مشکلی داشتید و به دست کسی حل میشده اما اون آدم مسئولیت خودش رو به درستی انجام نداده. مثلا کارمند دانشگاهی که مدارک شما رو گم کرده یا منشی که فراموش کرده پیغام شما رو به کسی برسونه  در این جور مواقع حتما خیلی عصبانی شدی و شاید اصلا برخورد نامعقول با اون فرد داشتی. اما در مواردی که عکس این موضوع هست ما چه واکنشی داریم؟ در مقابل افرادی که ما ناخواسته مجبور به جبران اشتباهات اونها هستیم، افرادی هم وجود دارن که مثل فرشته، درست اون موقع که اصلا انتظارش رو نداریم بهمون کمک میکنن. زمانی که اصلا مسئولیتی هم ندارن اما سعی میکنن به ما کمک بکنن. این جور مواقع ایا ما قدر دان این افراد هستیم؟ آیا لطف اونها رو جایی توی ذهنمون یادداشت می کنیم تا روزی براشون جبران کنیم؟

h3-

این مطالب قبلا با همین موضوع در رنگی رنگی منتشر شده :

پنج ویژگی آدم های قدر دان رو بدونیم 

قدر دانی و بقای شادی 

h3-

قددردان بودن لطف دیگران باعث گسترش مهربونی تو دنیا میشه. وقتی ما از کسی برای مهربونیش تشکر می کنیم، اون فرد حتما کلی انرژی میگیره. محصولی در فروشگاه رنگی رنگی وجود داره به نام دفتر نیایش که با همین هدف طراحی شده.

h3-

چطور از دفتر نیایش استفاده کنم؟

این دفتر شش بخش داره :

1-شکرگزاری امروز : وقتی ما هر روز برای اینکه روزی دیگه رو تجربه کردیم شکرگزاری می کنیم، علاقه مون به زندگی چندین برابر میشه. یادمون میمونه که زندگی یه نعمت خیلی خیلی بزرگه که با وجود نقص هاش کلی قشنگی داره و ما باید شکرگزار اتفاقات و تجربیاتی باشیم که هر روز برامون اتفاق میفته.

2-ستایش امروز : زندگی و دنیامون رو برای خوبی هایی که داره ستایش کنیم. همیشه قرار نیست که تجربه هامون سیاه و سفید باشه، لحظه هامون حتما یه بخش رنگی رنگی هم داره.

3-نیایش امروز : درد و دل هایی که نمی تونیم برای هر کسی بکنیم رو می تونیم تو این بخش بنویسیم که کلی به خوب شدن حالمون کمک میکنه.

4-منو ببخش که : همه ما در روز کارهایی انجام میدیم که شاید بعدتر از انجام اونها پشیمون شدیم. مثلا وقتهایی که با مامان و باباهامون مهربون نبودیم. وقتی اینها رو تو دفتر یادداشت کنیم یادمون میمونه نباید این طور رفتارها تکرار بشن.

5-کمکم کن که : تو این بخش می تونیم از رویاها و آرزوهامون بنویسیم. وقتی از رویاهامون حرف بزنیم کم کم توانایی انجام اونها رو هم پیدا می کنیم.

6-برای این آدم ها دعا می کنم : وقتی قدردان زندگی خودمون و چیزهایی که داریم باشیم، به آدم مهربونی تبدیل شدیم که حالا تمام چیزهای خوب رو تنها برای خودش نمیخواد . این قسمت از دفتر به ما اجازه میده تا در کنار خودمون تمام اطرافیانمون رو در نظر داشته باشیم و اونها رو هم فراموش نکنیم

h3-

خلاصه اینکه هر آدم رنگی باید یک دفتر نیایش داشته باشه چون :

میتونه از رازها و دردل هایی بنویسه که برای همه آدم ها نمیتونه تعریف بکنه.

یادمون میاد چقدر قشنگی در زندگیمون داریم که گاهی فراموش می کنیم.

یاد میگیریم برای داشتن نعمت زندگی شکرگزار باشیم.

مهربونی رو گسترش میدیم و آدم های دیگه رو هم بیشتر دوست می داریم.

رویاهامون رو به یاد میاریم و برای رسیدن به اونها از خدای مهربون کمک میخوایم.

h3-

این دفتر برای هر آدم رنگی، با هر مذهبی کاربرد داره و یه عالمه باعث رنگی تر شدن زندگیمون میشه. اگر شما هم تجربه استفاده از این دفتر رو داشتید برامون بنویسید.

 photo_2017-05-24_15-48-05

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...