همه کارهایی که با نون بیات می‌شه کرد - مجله آنلاین رنگی رنگی

همه کارهایی که با نون بیات می‌شه کرد

همه کارهایی که با نون بیات می‌شه کرد

اگه نتونید از تیکه‌های نون به خوبی محافظت کنید، خیلی زود به واسطه رطوبت و نور بیات می‌شن. اما نون انقدر خوراکی با ارزشی هست که بیات شدنش دلیلی برای دور انداختنش نشه. از نون بیات می‌تونید استفاده‌های زیادی کنید.

لکه و اثر انگشت رو از روی قاب عکس‌ها و جاهایی که دیده می‌شن با یه تیکه خمیر نون پاک کنید.

اگه شکر قهوه‌ای تو مثل سنگ شده، یه تیکه نون بیات رو تو بسته شکر بذارید و چند روز صبر کنید. دفعه بعد که در پاکت رو باز می‌کنید شکر نرم شده.

برای غلیظ شدن سوپ می‌تونید از چند تیکه نون بیات استفاده کنید.

برای اینکه موقع پوست کندن پیاز از چشم‌تون اشک نیاد، یه تیکه نون بیات رو دور دسته چاقو ببندید. نون قبل از اینکه بوی پیاز به دماغ و چشم‍‌تون برسه جذب خودش می‌کنه.

از همه این ویژگی‌های کاربردی نون هم که بگذریم یه کار خیلی خوبی که می‌تونید با تیکه‌های نون بیات بکنید اینه که اونا رو خرد کنید و برای پرنده‌ها بریزید. هوا سرده و هزارتا پرنده گرسنه اطراف محل زندگی شما زندگی‌ می‌کنن که می‌تونن با یه کف دست نون سیر بشن.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. نازنین
  ۳۰ دی ۱۳۹۱

  یکی دیگه از مواردی که میتونید از نان های به اصطلاح فانتزی بعد از بیات شدنشون استفاده کنید این هست که اونها رو(*اول باید خشک بشن کامل/ خمیر های نان های باگت یا نان های تست خشک شده یا خیلی سفت) پودر کنید( خورد و تکه تکه کنید سپس با کوشت کوب یا هاون و یا اسیاب برقی) و در یک ظرف نگه دارید(که رطوبت واردشون نشه)بعد از مدتی که مقدارشون زیاد شد میتونید پودر ها رو با نمک ،فلفل ، ادویه های مختلف و پودر سیر مخلوط کرده و به عنوان پودر سوخاری استفاده کنید. مثلا من همیشه نون های تست که خشک میشن یا مونده رو پودر میکنم و با طعم های مختلف باهاشون مرغ سوخاری خونگی درست میکنم یا شنیتسل مرغ با پودر دست ساز و سالم.
 2. امین
  ۳۰ دی ۱۳۹۱

  یه کار خیلی خوب دیگه هم که میشه کرد.
  نون باگتی که بیات شده رو عرضی ببرید و اونو توی شیر بزنید. بعد توی تابه بدون روغن سرخش کنید. بیرون بیارید و روش کمی دارچین و شکر بپاشید و با چای سرو کنید. یه قاقالیلی خوب برای بچه ها.
  • ناهید
   ۲۰ آبان ۱۳۹۵

   البته بعدازاینکه توی شیر زدی باید توی تخم مرغ بهم زده هم بغلطونی و بعد از اون توی روغن سرخ کنی.

   موفق باشید
 3. فاطمه
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۲

  میتونید قسمت خمیری نون باگت رو که جدا میکنید توی یه کیسه در فریزر نگهداری کنید و ازش برای تهدیگ استفاده کنید. همچین تهدیگی برای ماکارونی و لوبیاپلو خیلی خوب میشه. البته سعی کنید خیلی تهدیگتون کلفت نشه چون هم خیلی روغن غذا رو میکشه هم حالت تردی ش رو از دست میده
  • الهه
   ۲۷ آذر ۱۳۹۲

   منم از نون لواش بیات شده به عنوان ته دیگ کف قابلمه برنج یا ماکارونی استفاده می کنم. ته دیگش از نون تازه بهتر میشه!
 4. هما
  ۳۱ فروردین ۱۳۹۵

  از تکه‌های نگینی شده نان باگت در سالاد استفاده کنیم(گریس سالاد- سالاد یونانی)
 5. پدرام جان
  ۱ آبان ۱۳۹۵

  میتونید خیمر نان باگت یا ببری رو هم خشک کنید،بعد توی کتلتیا همبرگر درست کردن استفاده کنیدارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...