دنیای رنگی - سفر 15 دقیقه ای به جزیره کرس فرانسه - رنگی رنگی

دنیای رنگی – سفر ۱۵ دقیقه ای به جزیره کرس فرانسه

دنیای رنگی – سفر ۱۵ دقیقه ای به جزیره کرس فرانسه

این سفر ۱۵ دقیقه زمان نیاز داره.اینکه بنشینید و عکس های این کشور رو نگاه کنید. مطالب کوتاه نوشته شده رو بخونید و بعد از این یک ربع ساعت، شما چیزهای بیشتری از جزیره کرس فرانسه میدونید.

هیچ وقت سفر های مجازی رو نمیشه با سفر های واقعی مقایسه کرد اما برای وقت هایی که امکان سفر به جاهای دور رو نداریم، سفر های مجازی بهترین ایده هستند برای دیدن این دنیای رنگی و آدمهای رنگی توش 🙂

1-

جزیره کرس که چهارمین جزیره ی بزرگ میدترانه است ، یکی از جزابر کشور فرانسه و زادگاه ناپلئون بناپارت است. این جزیره از چند شهر تشکیل شده و به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم میشود

2-

این جزیره زبان خاص خود یعنی زبان”کرسی” را دارد اما با به رسمیت شناخته شدن زبان فرانسوی و همچنین مهاجرت زیاد فرانسوی ها تا حد زیادی از گسترش این زبان جلوگیری شد.

3-

طبیعت ناب و زیبا و مناظر کوهستانی و همچنین آب و هوای دلپذیر از جمله دلایل جذب توریست این منطقه است. کرس بهشت کسانی است که به ورزش در فضای باز مانند پیاده روی ، کوهنوردی و … علاقه دارند

4-

این منطقه با این که بخشی از کشور فرانسه است اما فرهنگ مروط به خود را دارد. خوک ها و حیوانات مزرعه در اطراف شهرها دیده میشوند ، غذاها و موسیقی خاص خود را دارد.

5-

مرکز این جزیره شهر آژاکسیو است که در بخش جنوبی جزیره واقع شده و همان شهر زادگاه ناپلئون است. با اینکه این شهر بزرگترین شهر جزیره است اما همچنان سبک زندگی آرام خود را حفظ کرده است.

6-

خانه ای که ناپلئون در آن متولد شده اکنون به یک موزه تبدیل شده ووسایل آن حفظ شده اند همچنین یک گالری از  مدال ها و یادگاری های او نیز در این شهر وجود دارد.

 7

6

 11 12

9

3 4

14

2

5 10 8 13

1

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...