لقمه سرعتی سیب‌زمینی در مایکروفر - مجله آنلاین رنگی رنگی

لقمه سرعتی سیب‌زمینی در مایکروفر

لقمه سرعتی سیب‌زمینی در مایکروفر

خیلی وقت‌ها دلمون یک لقمه عصرونه برای ته‌ بندی قبل از غذا می‌خواد، ولی حوصله یک ساعت آشپزی نداریم. سیب‌زمینی یکی از پرطرفدارترین غذاهای دنیاست که به هزار و یک روش می‌تونید بپزیدش. بذارید بی‌خیال هزار روش دیگه بشیم و به یک روش آخر برسیم که راحت‌ترین و سریع‌ترین روش پخت سیب‌زمینی توی اجاق جادویی خونه است.

اینجا روش پخت یک سیب‌زمینی متوسط در ۴ دقیقه رو بهتون می‌گم. بر اساس تعداد و اندازه سیب‎‌زمینی مدت پخت رو بین ۳ تا ۷ دقیقه تنظیم کنید.

سیب‌زمینی رو خیلی خوب و تمیز بشورید. برای اینکه شاهد انفجار سیب‌زمینی توی مایکروفر نباشید، دو سه جای سیب‌زمینی رو با چنگال یا  چاقو سوراخ کنید که بخار بتونه ازش خارج شه.

 
حالا یک دستمال تمیز و مرطوب دور سیب‌زمینی بکشید. این کار باعث می‌شه سیب‌زمینی در مدت پخت آبش رو از دست نده و خشک نشه.حالا زمان پخت رو انتخاب کنید و منتظر باشید، زمان پخت که به نصفه رسید، سیب‌زمینی رو یک دور بچرخونید که هر دو طرفش به یک اندازه بپزه. تو این فاصله می‌تونید نون رو تست کنید، پنیر و کره رو از یخچال در بیارید تا یه لقمه ساده و سالم درست کنید.

 

 

اگه گرسنگی خیلی بهتون فشار نمیاره یکی دو دقیقه بعد از تموم شدن مدت پخت هم بذارید سیب‌زمینی سرجاش بمونه تا با دمای خودش حسابی مغز پخت بشه.

 

دینگ دینگ! غذا حاضره.

 
اما بذارید یه پیشنهاد خوشمزه هم اضافه کنم، اینکه قبل از پوست‌گرفتن سیب‌زمینی پخته یه چنگال توش فرو کنید و چند ثانیه روی شعله اجاق گاز بگیرید تا پوست‌ش کباب شه. اینجوری لقمه‌تون مزه نوستالژیک سیب‌زمینی ذغالی می‌گیره.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. منیژه
    ۲۱ شهریور ۱۳۹۴

    رفتم که همین الان امتحان کنمارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...