غذاهای رنگی رنگی  اسمت رو صدا می زنن ! - رنگی رنگی

غذاهای رنگی رنگی  اسمت رو صدا می زنن !

غذاهای رنگی رنگی  اسمت رو صدا می زنن !

یه مهمونی کوچیک تابستونی! شاید قسمت زیادی از جذابیت و خوشحالی یک مهمونی به خوراکی هایی مربوط بشه که ما برای دوستانمون تهیه می کنیم! مثلا یک میز ساده اما پر از خوراکی های خلاقانه میتونه خیلی لحظات شیرین تر و قشنگ تری رو برامون به همراه داشته باشه تا پذیرایی از مهمون هامون با غذاهایی که همیشه مصرف می کنیم و دیگه خیلی برامون عادی شدن! خب همین اولین علت برای اینکه آشپزی کردن رو جدی تر بگیریم و سعی کنیم وقت بیشتری رو بهش اختصاص بدیم! این روزها اگر چه خیلی از آدما از فست فودها و غذاهای آماده استفاده می کنن اما فراموش نکن آدم رنگی جان که تو مثل همه نیستی !

s2-

آشپزی کردن شاید خیلی عمل ساده و پیش پا افتاده ای به چشم بیاد اونقدر که فکر کنیم اصلا چرا باید این همه وقت رو برای درست کردن یک غذا صرف کنیم اون هم وقتی که می تونیم خیلی راحت و سریع از رستوران ها غذا تهیه کنیم!

s2-

یه آدم رنگی کاشف طعم های جدیده !

وقتی ما خودمون شروع می کنیم به آشپزی کردن چیزهای زیادی یاد می گیریم! جدا از اینکه به سلامت خودمون و اطرافیانمون کمک می کنیم و با تغذیه سالم یک سبک زندگی درست رو در پیش می گیریم، اطلاعات و دانش ما در مورد مواد غذایی هم بالاتر میره! اینطوری که کم کم علاوه بر خوشمزه بودن غذا به ویتامین ها و مواد مغذی اونها هم بیشتر توجه می کنیم و همین باعث میشه کلی چیزهای جدید یاد بگیریم! تازه از نمک زیاد و روغن های چرب فست فودها هم در امانیم!

s2-

خودمون و اطرافیانمون رو خوشحال کنیم!

خیلی وقتها دوست داریم کنار یه دوست یا اعضای خانواده مون اوقات خوشی رو داشته باشیم! این جور وقتها شما چه مکانی رو انتخاب می کنید؟ انتخاب خیلی از آدم های دو رو برمون یک رستوران یا کافه خوب هست اما اگر بخوایم هر هفته این اتفاق بیفته خب! پول و زمان زیادی رو باید صرف کنیم که شاید اصلا برامون امکان پذیر نباشه. در صورتیکه می تونیم با درست کردن یک شیرینی یا غذای خونگی، یه مهمونی کوچک ساده داشته باشیم و از درکنارهم بودنمون لذت بیشتری ببریم . اینطوری خیلی زود به زود همدیگر رو می بینیم و دوستیامون هم محکم تر میشه.

s2-

برای پختن غذاهای رنگی ، خلاقیت شرط لازمه!

درست مثل رنگ کردن یک طرح و یا نقاشی، آشپزی کردن هم یک هنره! درست مثل یک نقاش که رنگها رو به خوبی میشناسه و میتونه ترکیب زیبایی از اونها رو خلق بکنه یک آشپز هم با طعم و بو و مزه ها، غذایی تازه رو بوجود میاره! حتما شنیدید که میگن دست پخت یک نفر خوبه و مال دیگری تعریفی نداره! خب دستور پخت غذاها که یکییه اما ذوق و شوق و خلاقیت در این کار هست که تفاوت ها رو میسازه.

نظرت چیه که خلاقیتت رو تو آشپزی امتحان کنی ؟ دستور غذاهای تازه رو تو دفتر آشپزی رنگی ات یادداشت کن و هر روز که خلاقیتت تو این کار بیشتر شد اونها رو بهتر کن . اول از پیش غذا شروع کنیم یا دسر؟!

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. شادی
    ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

    منم همیشه وقتی مهمون داریم دسر های رنگی درست میکنم حتی اگه خیلی ناچیز باشه بازهم ازش لذّت میبرم و بقیه هم مطمئنا” لذت میبرند ??ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...