تمیز کردن اجاق جادویی - مجله آنلاین رنگی رنگی

تمیز کردن اجاق جادویی

تمیز کردن اجاق جادویی

لک مواد غذایی در ماکروویو علاوه بر ایجاد بوی بد، بازدهی ماکروویو را هم کاهش می‌دهد. تمیز کردن این دستگاه هم به دلیل فضایی که دارد چندان راحت نیست، اما ما راه‌هایی را پیشنهاد می‌کنیم که کار شما را ساده‌تر می‌کند.

یک لیوان را تا نیمه از آب پر کنید و یک قاشق سرکه سفید به آن اضافه کنید. لیوان را برای ۵ دقیقه در مایکروویو روشن بگذارید. بخار این مایع همه لکه‌ها را حل می‌کند. حالا می‌توانید با یک دستمال مرطوب رد رطوبت را پاک کنید.

لیمو‌ترش هم قدرت زیادی برای جنگیدن با لکه‌ها دارد.یک لیمو را دونیم کنید. هر دو نیمه را در یک بشقاب بگذارید طوری که قسمت برش خورده بر روی کف بشقاب قرار بگیرد و یک قاشق غذاخوری آب در بشقاب بریزید وآن را در ماکروویو قراردهید.

به مدت یک دقیقه ماکروویو را روشن کنید، یعنی تا زمانی که لیموها گرم شده و بخار آن را ببینید. حالا می‌توانید دستگاه را با یک دستمال پاک کنید.

اکنون که لیمو داغ شده است بهترین دفع کننده بوی بد زباله و فاضلاب است. آن را به تکه‌های خیلی کوچک برش دهید و با فشار زیاد آب، آن ها را از فاضلاب عبور دهید.

اگر همچنان اعتقاد دارید کارایی شوینده‌های شیمیایی بهتر است، مقداری مایع ظرفشویی را در یک کاسه آب بریزید و یک دقیقه بجوشانید. حالا با یک دستمال مرطوب دستگاه را پاک کنید. بخار ایجاد شده لکه‌ها را نرم کرده و به راحتی پاک می‌شوند.

بعد از تمیز کردن ماکروویو در آن را برای چند دقیقه باز نگهدارید تا هم داخل آن خشک شود و هم هوای آن تعویض شود.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. علی
    ۱۹ آذر ۱۳۹۱

    _ خیلی مفید بود _ سپاس _ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...