از بین بردن بوی نا از لباس - مجله آنلاین رنگی رنگی

از بین بردن بوی نا از لباس

از بین بردن بوی نا از لباس

هیچی نفرت‌انگیزتر از این نیست که حوله‌ و لباسا بوی نم و کپک بگیره. این بو انقدر بده که ممکنه تحریک‌تون کنه از خیر داشتن این لباسای بد بو بگذرید و دور بندازیدشون. اگه رطوبت محیط این بلا رو سرتون میاره، باید راه از بین بردن این بو رو یاد بگیرید.
اولین کاری که باید بکنید پاک کردن محفظه ماشین لباسشویه. بهترین و سالم‌ترین پاک‌کننده سرکه است. بعد از اینکه محفظه رو با یه دستمال سرکه‌ای پاک کردید، لباسا رو توش بندازید. درجه دمای ماشین رو روی آب داغ تنظیم کنید و ۲ فنجون سرکه سفید بهش اضافه کنید. تو این مرحله از هیچ شوینده دیگه‌ای نباید استفاده کنید.

بعد از یه دور شستشو با سرکه، این‌بار با پودر لباسشویی یا صابون، طبق روال همیشگی لباسا رو بشورید.
اگه ماشین‌تون این امکان رو می‌ده که موقع استفاده از خشک‌کن از دمای بالا استفاده کنید، این کار رو بکنید و بذارید لباسا حسابی خشک بشن.

اگه فضای آزاد دارید، لباسا رو تو آفتاب آویزون کنید. اگه جای مرطوبی که آفتاب نداره، یا تو آپارتمان هستید می‌تونید از اتوی داغ برای خشک کردن لباسا استفاده کنید.

از آمونیاک هم به جای سرکه می‌تونید استفاده کنید. فقط باید یادتون باشه که در صورت استفاده از هر کدوم از این مواد به هیچ‌وجه از شوینده‌های دیگه استفاده نکنید.

بعد از اینکه بوی بد رو از بین بردید مراقب باشید که دوباره این اتفاق برای لباسا و مخصوصا حوله‌تون نیوفته. حوله‌ها رو قبل از اینکه بو بگیرن و کثیف بشن بشورید.

اگه حموم خونه‌تون پنجره‌ای رو به بیرون داره تو روزای آفتابی پرده‌ش رو کنار بدید و پنجره رو باز کنید که آفتاب تو حموم بتابه.

شستن حموم با سفیدکننده‌ها و ضدعفونی کننده‌ها از رشد قارچ و میکروب جلوگیری می‌کنه، پس هر چند روز یک بار حموم و جاهای مرطوب رو بشورید. از سرکه هم می‌تونید به جای مواد شیمیایی استفاده کنید.

بعد از هربار استفاده از ماشین لباسشویی، محفظه اونو با کمی سرکه خیس و بعد با دستمال خشک‌ش کنید و تا وقتی کاملا خشک نشده درش رو نبندید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. ریحانه
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۱

  ممنون از مطلبتون.با اجازه چند تا نکته کوچک هم من اضافه میکنم.اول اینکه هنگام خشک کردن حتما مابین لاستیک دور در ماشین رو هم خشک کنید چون آب جمع میشه و کپک میزنه. و دوم اینکه سرکه یا جوش شیرین برای از بین بردن لکه های ناشی از عرق دور یقه یا زیر بغل هم مناسبه مخصوصا برای لباسای رنگی که نمیشه از سفیدکننده ها استفاده کرد.
 2. عاطفه
  ۴ شهریور ۱۳۹۲

  با سلام ،من این مواردی که بالا گفتین رعایت نکردم اونوقت لاستیک ماشین لباس شویی کپک زده یه قسمت هایی سیاه شده ، چند جور شوینده رو امتحان کردم ، تمیز نمیشه ،میشه من و راهنمایی کنین؟
  • افسانه
   ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

   در این صورت بهتره لاستیک ماشین لباسشویی رو تعویض کنید.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...