چای خوردن، در سرزمین مادری چای - مجله آنلاین رنگی رنگی

چای خوردن، در سرزمین مادری چای

چای خوردن، در سرزمین مادری چای

اگرچه امروز در هرجای دنیا می‌توانید یک لیوان چای بخورید و بهترین چای‌ها را بخرید، اما تا ۱۰۰ سال پیش این گیاه فقط در چین و چند کشور دیگر تولید و مصرف می‌شد. اگر چه چینی‌ها چای را به همه جای جهان فرستادند، اما روش دم کردن چای چشم‌بادامی‌ها روش انحصاری خودشان است. در اینجا روش درست کردن چای چینی را می‌خوانید.

نوشیدن کونگ‌فو
در این روش‌ها زمان دم کشیدن چای طولانی است و چای به آرامی دم می‌کشد. اگر عطر و بوی بیشتری از چای‌تان می‌خواهید یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید.

چای کونگ‌فو اسم یکی از انواع چای‌های چینی است که برای جلسات دوستانه که وقت همه آزاد است درست می‌شود. این چای در قوری با ظرفیت حدااکثر ۶ لیوان و به مدت طولانی دم می‌شود و معمولا حین گپ، قوری روی میز در حال دم کردن چای است و تا یک ساعت ممکن است دم کشیدن این چای طول بکشد. به هر حال کسی عجله ندارد!

چای ساده
روش‌های ساده دم کردن چای صرفا جهت تهیه چای چینی برای نوشیدن مستمر انجام می‌شود. چای دم کردن با این روش‌ها به سادگی روشن کردن تلویزیون است.
در این روش هم چای در قوری با حداکثر ظرفیت ۴ لیوان به شیوه‌ای شبیه چای دم کردن ما تهیه می‌شود. در رستوران‌های لوکس، جلسات دوستانه و در مراسم عروسی با این چای از مردم پذیرایی می‌شود.

چای لیوانی
این چای در لیوان مخصوص یا لیوان معمولی آب و قهوه درست می‌شود. معمولا از چای سبز یا چای گل برای تهیه این چای استفاده می‌کنند. مقداری چای با آبی سردتر از آب جوش و سه دقیقه زمان برای نوشیدن این چای کافی است.

چای کتری
ظرف دم کردن این کتری یا کاسه‌های کوچک وبزرگ است و از چای فشرده شده برای این کار استفاده می‌شود. این چای ارزان‌ترین و راحت‌ترین چایی است که در چین پیدا می‌شود، برای همین طبقه کارگر بیش از گروه‌های دیگر مزه آن را چشیده‌اند.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. وحید
  ۱۵ دی ۱۳۹۳

  من هر تمام این چای ها رو نوشیدم، به جزء چای کنگ فو.
  اما عجب اسم باحالی داره، فرض کن یکی بگه چی می خوری؟ تو هم تو جواب بگی کنگ فو 🙂
 2. آلین
  ۱۵ دی ۱۳۹۳

  باحال بود رنگی جان
  مرسی
 3. mana
  ۲۰ دی ۱۳۹۳

  غذاهای کره ای رو اموزش بدید
 4. پروا
  ۹ مرداد ۱۳۹۵

  اصلا حرف تازه ای نداشت خیلی کلی گفتید به نظرم خیلی ضعیف بود خیلی ، کلی گویی چیز خاصی نداشتارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...