چالش رنگی 5 شهریور – روز توجه به نقش های فرش - رنگی رنگی

چالش رنگی ۵ شهریور – روز توجه به نقش های فرش

چالش رنگی ۵ شهریور – روز توجه به نقش های فرش

شما چقدر در مورد فرش ها اطلاعات دارین؟ مثلا وقتی به جایی میرین، نگاهتون به فرشی که پاتون رو روش میذارین هست؟ میتونین فرش دستبافت رو از ماشینی رو تشخیص بدین؟ اصلا گل ها و طرح های مختلف رو میشناسین؟ میدونین هر کدوم مربوط به چه شهری هستن و یا اسم شون چی هست؟

star2

امروز رنگی رنگی بهتون پیشنهاد میده کمی بیشتر به نقش و نگارهای فرش هایی که میبینین دقت کنین. آیا می دونستین کاشان از سال ۱۳۹۳ پایتخت فرش جهان معرفی شده؟ فرش ایرانی که توی کل دنیا معروفه و خیلی ها برای داشتنش سر و دست میشکنن.

با وجود این همه افتخارات خیلی از ماها هنوز اطلاعات کافی در مورد فرش ها و نقش های مختلفشون نداریم. اینکه در هر دوره تاریخی چه طرحی برای بافت فرش ها به کار میرفته و هرکدوم مربوط به کدوم منطقه هست خودش یک داستان مفصله که امروز رنگی رنگی بهتون پیشنهاد میده کمی در موردشون مطالعه کنین قطعا اطلاعات جذابی به دست میارین که میتونین با دیگران هم به اشتراک بذارین.

star2

در مورد بزرگ ترین و کوچک ترین فرش های دنیا جستجو کنین یا در مورد تابلو فرش های ابریشمی جستجو کنین و کلی فرش زیبا و جذاب که هنر دست یه سری هنرمند هست رو ببینین.

اصلا خدا رو چه دیدی شاید این جست و جو ساده شما رو به یه مسیر جدیدی مثل قالی بافی علاقه مند کرد و شاید یه روزی که خیلی دور نیست اولین دار کوچیک قالی خودتون رو خریدین. یادتون باشه اگر همچین اتفاقی افتاد رنگی رنگی رو هم توی هیجان این کار سهیم کنین و به ما هم اطلاع بدین.

5

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Yaldasaeedi
  ۵ شهریور ۱۳۹۸

  سلام
  رنگی رنگی جان من الان یه دار کوچیک دارم?
  تصمیم گرفتم شروع کنم که تمام بشه?
 2. گلسا
  ۵ شهریور ۱۳۹۸

  فرش بهارستان رو میشناسید؟! یه فرش که اصالت ایرانی داره و برمیگرده به دوران ساسانی. تو بافت فرش از تکه جواهراتی مثل یاقوت و زمرد و… استفاده شده! اینطور که معلومه فرش بعداز حمله اعراب به ایران و انتقالش به مدینه تکه تکه شده بود. اسامی دیگه ای هم داره این فرش: بهار خسرو مثلا?
  • لیلا
   ۵ شهریور ۱۳۹۸

   بسیار بسیار جالب بود، مرسی…چطور دلشون اومده تکه تکش کنن؟:(ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...