چالش رنگی 29 فروردین – روز خرید بی مورد ممنوع - رنگی رنگی

چالش رنگی ۲۹ فروردین – روز خرید بی مورد ممنوع

چالش رنگی ۲۹ فروردین – روز خرید بی مورد ممنوع

تا حالا واسه شما پیش اومده که از خرید برگردین و یه حس بد عذاب وجدان همراهتون باشه؟ مثلا میخواستین یه چیزی بخرین که لازم داشتین به جای خرید اون کالا چندین مورد دیگه خرید کردین که لازم نداشتین و فقط هیجانی تصمیم گرفتین و بعد دچار عذاب وجدان شدین؟ این حس عذاب وجدان بعد از خرید چیزهایی که لازم نداریم خیلی حس بدیه یه حسی بین اسراف و مصرف گرایی.

star3

امروز رنگی رنگی بهتون پیشنهاد میده خرید بی مورد رو واسه خودتون ممنوع کنین و سراغش نرین و موقع خرید احساسی و هیجانی فکر نکنین در عوض قبل از خرید خوب فکر کنین و همه ی موارد رو بسنجین و بعد تصمیم بگیرین. یکی از کارهایی که در راستای جلوگیری از خرید بی مورد میتونید انجام بدین اینه که سعی کنین قبل از خرید رفتن یه لیست از چیزهایی که لازم دارین رو بنویسین و موقع خرین فقط و فقط طبق لیست جلو برین اینجوری خودتون رو محدود میکنین و از تصمیات هیجانی جلوگیری میکنین.

star3

خرید بی مورد و مصرف گرایی علاوه بر اینکه روی بودجه ی ماهانه تون تاثیر منفی میذاره در دراز مدت ممکنه باعث افسردگی و حال بد شما بشه پس لطفا مورد خرید کردن حواستون رو جمع کنین و با خودتون تکرار کنین که من بی مورد خرید نمیکنم!

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. شقایق
    ۲۹ فروردین ۱۳۹۹

    خیلی عالی بود، رنگی رنگی جان. ? خیلی ممنونم که مطلبی رو به این موضوع مهم اختصاص دادی. ?
    این مسئله هم لازم به ذکره که مصرف گرایی، علاوه بر تأثیر منفی ای که روی خودمون داره، روی محیط زیست هم تأثیر به غایت بدتری داره. ? حتی خریدهای اینترنتی ای که زیاد زیاد می خریم و با خودمون می گیم که “هر کدوم خوب نبود رو پس می دم و پول ش رو پس می گیرم!”، چه پس شون بدیم و چه ندیم، به زباله تبدیل می شن. ??‍♀️ چون یا در کمد ما می مونن و سال ها خاک می خورن و رنگ و روشون می ره؛ یا به اون جا پس فرستاده می شن، ولی اون ها این لوازم رو دوباره نمی فروشن، و تبدیل به زباله می شن. زباله ها و تولید انبوه هم که دشمن محیط زیست و تک تک جانداران ش.
    خیلی خیلی ممنون م ازت که وقت گذاشتی و آگاه سازی کردی! ?ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...