چالش رنگی 25 اردیبهشت - روز فردوسی - رنگی رنگی

چالش رنگی ۲۵ اردیبهشت – روز فردوسی

چالش رنگی ۲۵ اردیبهشت – روز فردوسی

امروز روز بزرگداشت فردوسی هست. شاهکار بزرگ فردوسی شاهنامه هست که حدود ۳۵ سال سرودن اون زمان برده. مرقد فردوسی در شهر توس در نزدیکی مشهد هست. حالا رنگی رنگی از شما سوال میکنه مجموعه ای که ۳۵ سال سرودنش زمان برده ارزش خوندن نداره؟ اگه تا حالا سراغ شاهنامه نرفتین همین امروز وقتشه که شاهنامه بخونید. قسمت جالب شعر های شاهنامه اینه که باید با قدرت و حماسی خونده بشه مثلا برخلاف شعر های حافظ که نرم و لطیف باید بخونید.  پس حتما موقع خوندن این موضوع رو رعایت کنید.

star1

با تکرار و خوندن مداوم کم کم میتونید راحت و روان شاهنامه بخونید اما با همه ی این حرف ها اگه خوندن شاهنامه بازم براتون سخته بهتره همین امروز فایل صوتی شاهنامه رو گوش کنید و مثلا در راه فتن به دانشگاه یا هر جایی توی خیابون توی مترو توی ماشین و … و اینکه بعدا سعی کنید باهاش تکرار کنید.

star1

موضوع خیلی مهم در مورد شاهنامه تنوع اسامی ایرانی در اون هست به طوری که خیلی راحت میتونید یه اسم اصیل ایرانی از داخلش پیدا کنید. پس این دفعه اگه کسی از اطرافیانتون باردار بود و دنبال اسم میگشت شما میتونید پیشنهاداتتون رو از شاهنامه انتخاب کنید و بهشون بگید.

star1

رنگی رنگی بهتون پیشنهاد میده که خوندن شاهنامه رو به یه روز در سال محدود نکنید و سعی کنید دوستانتون رو هم به خوندن و گوش دادن شاهنامه تشویق کنید شاید این حداقل کاری باشه که برای حفظ و نگهداری زبان فارسی بتونیم انجام بدیم.

25

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...