چالش رنگی 25 فروردین - روز عطار نیشابوری - رنگی رنگی

چالش رنگی ۲۵ فروردین – روز عطار نیشابوری

چالش رنگی ۲۵ فروردین – روز عطار نیشابوری

میدونستین بیست و پنج فروردین روز عطار نیشابوری نام گذاری شده؟ عطار یکی از شاعر های به نام ایران بوده که در نیشابور یکی از شهرهای خراسان زندگی میکرده و شغل اصلی اون عطاری یا به عبارتی فروش داروهای گیاهی و گل های عطرآگین و خوش بو بوده و اینجوری خیلی از مردم رو با داروهای گیاهیش درمان میکرده و در کنار این شغل گاهی هم شعر میگفته.

star2

رنگی رنگی بهتون پیشنهاد میده که امروز یکی از شعر های عطار نیشابوری رو در اینترنت جستجو کنید و بخونید. اینو باید بدونید که خیلی از شعر های عطار به زبان های مختلفی ترجمه شده.

star2

عطار در سن ۷۶ سالگی وقتی مغول ها به ایران حمله میکنند دستگیر میشه و به عنوان اسیر همراه یکی از مغول ها میشه، یک روزی یک مردی اونو میشناسه و به مغول پیشنهاد میده که در مقابل چند سکه عطار رو به اون ببخشه اما عطار به مغول میگه ارزش من این نیست و در نتیجه اون فرد مغول قبول نمیکنه و چند روز بعد یک نفر دیگه در مقابل چند کیسه طلا میخواد عطار رو آزاد کنه که بازم عطار همون حرف رو میزنه و مغول فکر میکنه که ارزش این آدم خیلی زیاده و تصمیم میگیره اونو به قیمت خوبی بفروشه. بعد از چند روز یک پیرمرد در یک روستای دور افتاده عطار رو میشناسه و در مقابل کیسه ی کاه که تنها داراییش بوده از مغول میخواد که عطار رو به اون ببخشه که عطار هم در جواب میگه درسته ارزش من همین قدر است! در نتیجه مغول عصبانی میشه و در جا عطار رو به قتل میرسونه.

 25

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. ▪▪نًّّیـْـــلُوفَــــِـًــر▪
    ۲۵ فروردین ۱۳۹۷

    وای چه عجیب بود من تا حالا نمیدونستم دلیل مرگ عطار نیشابوری چیه یعنی کنکور انسانی هم هستم??
    مرسی بنگی رنگی جان واسه این اطلاعات جذاب و دلنشینارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...