سفر به کانادا با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم - رنگی رنگی

سفر به کانادا با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم

سفر به کانادا با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز دوم

پروژه جهانگردی رنگی رنگی رو اینجا معرفی کردیم .
مقصد این هفته ما کشور کانادا هست 🙂
بیاین با هواپیمای خیالی رنگی رنگی یک هفته به این کشور سفر کنیم و هر روز یه عالمه مطالب جذاب در این مورد یاد بگیریم 🙂

امروز روز دوم کانادا گردی هست و جاذبه های طبیعی این کشور رو معرفی میکنیم.

1-

 آبشارهای نیاگارا مهم ترین و معروف ترین جاذبه این کشور هستند ، این ۳ آبشار در مرز بین کانادا و آمریکا قرار گرفته اند اما بهترین نما را میتوان در بخش کانادایی دید. نام این آبشارها عبارتند از : آبشار نعل اسبی ، آبشار آمریکایی و آبشار نقای عروس که از این سه آبشار فقط نعل اسبی در قلمرو کانادایی است و از نظر ارتفاع و قدرت سقوط آب بزرگترین آبشار این مجموعه است. ارتفاع این آبشارها حدودا ۵۱ متر هست و بازدید کنندگان میتوانند از فاصله ای نزدیک بر روی لبه زمین آن را تماشا کنند.

1 6

آبشار نیاگارا

4 3 2

2-

پارک ملی بنف همراه دو پارک ملی دیگر به ثبت سازمان یونسکو رسیده اند و با نام پارک های رشته کوه های راکی معروف هستند. این منطقه یکی از پربازدید ترین پارک ملی های جهان به شمار میرود. دریاچه های زیبا ، قله های برف گرفته ، مناظر بکر و یخچال های طبیعی همه از دلایل محبوبیت این پارک هاست.

7 16

پارک ملی بنف کانادا

14 13 12 11 10 9 8

 3-

خرس های قطبی از دیگر جاذبه های کانادا هستند. هر سال زمانی که این موجودات دوست داشتنی در دسته های کوچک در حال مهاجرت به سمت شهر چرچیل هستند ، بازدید کنندگان در ماشین هایی فلزی با پنجره هایی محکم آنها را میبینند.

17 21 20 19 18

4-

خلیج فاندی که در شرق کانادا قرار دارد به دلیل جزر و مد زیادی که دارد معروف است. تفاوت بین زمانی که آب بالا است با زمانی که آب پایین است چیزی حدود ۱۹ متر است ، این جاذبه طبیعی در سال ۲۰۰۹ به عنوان یکی از عجایب طبیعت به ثبت رسید. علاوه بر این جزر و مدها شکل زیبای صخره ها و مناظر اطراف نیز از دلایل محبوبیت این مکان است.

22 25 24 23

5-

پارک ملی گروس مورن هم یکی از میراث به ثبت رسیده یونسکو است ، این پارک جنگلی به دلیل صخرهای زیبا ، دریاچه ها ، آبشارها و مناظر زیبا بسیار معروف است ، اکثر بازدید کنندگان با قایق و از طریق رودخانه از این منطقه دیدن میکنند.

26 Gros Morne Fjord

6-

پدیده شفق قطبی که نورهای متحرکی در آسمان هستند و در نزدیکی دو قطب زمین قابل مشاهده هستند در کانادا هم رخ میدهد.

27

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. سارا
  ۷ مهر ۱۳۹۵

  سفر با هواپیمای رنگی رنگی عااااالیه. اما میشه خواهش کنم که اسم جاذبه های دیدنی رو به انگلیسی هم بنویسید که تلفظ صحیح اون اماکن رو هم یاد بگیریم؟?????
 2. داوود
  ۸ مهر ۱۳۹۵

  خدا رو شکر که این مکان ها تو ایران نیست , وگرنه پر از آشغال میشد
 3. بهار
  ۱۰ مهر ۱۳۹۵

  خیلی قشنگن…
 4. ملیکا
  ۱۹ مهر ۱۳۹۵

  واااااای خیلی قشنگن دلم میخواد برم اونجا وکلی عکس بگیرم اخه عاشق عکاسیم *_*ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...