مسواک زدن بدون خمیردندان - مجله آنلاین رنگی رنگی

مسواک زدن بدون خمیردندان

مسواک زدن بدون خمیردندان

برای تمیز نگاه داشتن دندان‌ها لازم نیست حتما از خمیر دندان استفاده کنیم. برای هر کسی اتفاق می‌افتد که در سفر یا حتی در خانه خمیردندان نداشته باشد. اما این دلیل خوبی برای مسواک نزدن نیست. مواد دیگری هستند که می‌توانید جایگزین خمیردندان کنید.

می‌توانید جوش‌شیرین و آب را در یک ظرف مخلوط کنید و در صورت تمایل ماده‌ای را به عنوان طعم‌دهنده به آن اضافه کنید. مواد را هم بزنید و مقداری از آن را روی مسواک ریخته و دندان‌هایتان را بشورید. اگر دندان‌هایتان را ارتودنسی کرده‌اید، جوش‌شیرین را فراموش کنید چون این ماده میانه خوبی با چسب ارتودنسی ندارد.

نمک دریایی هم می‌تواند نقش یک خمیردندان پاک‌کننده و سفیدکننده را بازی کنید. این نمک را کمی مرطوب کنید و مسواک را به آن بزنید. این کار ماده مانع پوسیدگی دندان هم می‌شود.

اگر در طبیعت هستید، بهترین شوینده برای دندان‌ها خاکستر باقی‌ مانده از آتش است. خاکستر یک تمیزکننده فوق‌العاده برای دندان‌هاست. البته اگر دچار حساسیت دندانی هستید بهتر است از این ماده قلیایی استفاده نکنید. برای شستن خاکستر بهتر است بخش عمده آن را با دستمال از روی دندان پاک کنید و بعد با آب بشویید که احساس سوزش نکنید.

اگرچه لیمو و اسانس آن یک جرم‌گیر قوی است اما توصیه می‌شود از این ماده به جای خمیردندان استفاده نکنید، چون به مینای دندان آسیب می‌زند. خصوصا اگر شوینده پایه شما جوش‌شیرین بوده از ترکیب آن با لیمو به عنوان طعم دهنده خودداری کنید.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. mohammad
  ۱ دی ۱۳۹۱

  عالی بود
 2. mohammad
  ۱۲ دی ۱۳۹۱

  نمک دریایی منظورتون همون نمکیه که استفاده میکنیم؟(نمک ید دار)
  • نگار یعقوبی
   ۱۳ دی ۱۳۹۱

   نه نه ! نمک دریایی ! فرق دارن . من یه بار از عطاری خریدم احتمالا باید همه ی عطاری ها داشته باشن . فقط میدونم جنس رایجی هست ! چیز عجیب و غریبی نیست
 3. Risa.Farhadi
  ۳۱ تیر ۱۳۹۳

  من شنیدم که جوش شیرین و لیمو به مینای دندون آسیب میرسونن
 4. کیجا
  ۲۱ آذر ۱۳۹۳

  من پوست موز البته قسمت داخلیش و شنیدم به دندون بزنیم دندون سفید میشه البته خودم امتحان نکردم ولی دختر عمه ام امتحان کرد خیلی راضی بود 🙂
 5. مریم
  ۱۲ دی ۱۳۹۴

  فوق العاده بود.
 6. بیتا
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۴

  پوست پرتقال هم من از یه پزشک شنیدم اگه قسمت سفیدش رو روی دندون بمالین دندونا سفید میشن
 7. pouya
  ۲۹ آبان ۱۳۹۵

  نمک دریایی خیلی عالیه روش بسیار خوبیه حتی به من یه دکتر گفت که ماهی یبار نمک اب و سرکه سیب رو مخلوط کن و با اون مسواک بزن برای جرم گیریارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...